Polska goni Norwegię. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

Polacy odrobili 25 punktów straty do Norwegów w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Dzięki świetnym wynikom w Klingenthal udało się także powiększyć przewagę nad Niemcami do 808 punktów.

Kamil Stoch zajął drugie miejsce podczas sobotniego konkursu indywidualnego w Klingenthal. Polak przegrał tylko z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem, a w najlepszej piątce znalazł się także Piotr Żyła, który zajął czwartą pozycję. Na szóstym miejscu zawody zakończył Dawid Kubacki.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Świetna dyspozycja Polaków pozwoliła zmniejszyć stratę do Norwegów w Pucharze Narodów

Ostatecznie sześciu zawodników kadry Michala Doleżala punktowało na Vogtland Arenie. Dzięki temu udało się odrobić 25 punktów do liderów klasyfikacji Pucharu Narodów, Norwegów. Teraz wynosi ona 302 punkty. Te 25 punktów udało się także dołożyć do przewagi nad zajmującymi trzecie miejsce Niemcami - to już 808 punktów.

Wielki Kamil Stoch w Klingenthal! Dwa piękne skoki. Granerud poza zasięgiemWielki Kamil Stoch w Klingenthal! Dwa piękne skoki. Granerud poza zasięgiem

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów po konkursie w Klingenthal:

  1. Norwegia - 4107 punktów
  2. Polska - 3805 punktów
  3. Niemcy - 2997 punktów
  4. Austria - 2484 punkty
  5. Słowenia - 1967 punktów
  6. Japonia - 1793 punkty
  7. Szwajcaria - 432 punkty
  8. Rosja - 291 punktów
  9. Finlandia - 287 punktów
  10. Kanada - 112 punktów

Sander Vossan Eriksen zranił się nożem przed konkursem w WillingenNorweski skoczek wbił sobie nóż w udo, ale nie dał zszyć rany! Wziął udział w konkursie!

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Halvor Egner Granerud, który ucieka drugiemu Markusowi Eisenbichlerowi i trzeciemu Kamilowi Stochowi. W niedzielę w Klingenthal zaplanowano prolog o godzinie 13:00 i drugi konkurs indywidualny o 14:30. Relacje na żywo na Sport.pl.

Ulrich WohlgenanntNiesamowity Wohlgenannt wygrał cztery konkursy w Willingen w dwa dni! Zniszczoł dwa razy tuż za podium

Więcej o: