• Link został skopiowany

Wielki Kamil Stoch w Klingenthal! Dwa piękne skoki. Granerud poza zasięgiem

Kamil Stoch po raz siódmy w tym sezonie stanął na podium konkursu Pucharu Świata! Był drugi w zawodach w Klingenthal, w których w najlepszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Wygrał niesamowity lider PŚ, Halvor Egner Granerud.
Fot. Arne Dedert / AP

W piątek najlepszym z Polaków w Klingenthal był Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce w prologu, a sobotę najlepiej rozpoczął dziewiąty w serii próbnej Andrzej Stękała. W konkursie o wiele lepiej spisali się liderzy polskiej kadry.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Świetna pierwsza seria Polaków w Klingenthal! Trzech znalazło się w najlepszej piątce!

Po pierwszej serii wiceliderem konkursu był Kamil Stoch po skoku na 138,5 metra. Przewagę 2,1 punktu miał nad nim Halvor Egner Granerud. Norweg skoczył aż 140,5 metra. Na trzeciej pozycji był za to Słoweniec Anze Lanisek (139,5 metra). W najlepszej piątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków - czwarty Dawid Kubacki (138,5 metra) i piąty Piotr Żyła (137,5 metra). 

Kamil Stoch w finałowej serii skoczył 134 metry i utrzymał drugą pozycję! To siódme w tym sezonie i 78. podium w karierze Kamila Stocha, a zarazem jego drugie w Klingenthal. Nieco ponad dziesięć lat temu, 2 lutego 2011 roku Polak wygrywał tu swój drugi konkurs w karierze. Konkurs wygrał Halvor Egner Granerud (140,5 i 141,5 metra), a trzecią pozycję zajął Bor Pavlovcić (137,5 i 142,5 metra).

W pierwszej piątce znalazł się jeszcze czwarty Piotr Żyła (133 i 131 metrów), a szóste miejsce zajął Dawid Kubacki (138,5 i 131,5 metra). Spory awans po finałowym skoku na aż 136 metrów zaliczył Jakub Wolny. Po pierwszej serii (126,5 metra) był 23., a zakończył zawody na 14. miejscu. 21. miejsce zajął Andrzej Stękała (123,5 i 127 metrów). 30. po dużych problemach w drugim skoku był Klemens Murańka (127 i 121 metrów). Do drugiej serii nie awansował tylko jeden Polak - Tomasz Pilch, który zajął 43. miejsce po skoku na 119 metrów. 

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Halvor Egner Granerud, który ucieka drugiemu Markusowi Eisenbichlerowi i trzeciemu Kamilowi Stochowi. W niedzielę w Klingenthal zaplanowano prolog o godzinie 13:00 i drugi konkurs indywidualny o 14:30. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: