Zagrożenie koronawirusem na Raw Air! Dwie osoby objęte kwarantanną!

Oficer prasowy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), Horst Nilgen przekazał dziennikarzom informację o kwarantannie dwóch osób związanych z turniejem Raw Air rozgrywanego w ramach zawodów PŚ w skokach narciarskich w Lillehammer. Postąpiono zgodnie z procedurami, ale nie wiadomo jeszcze, czy osoby zostały zakażone koronawirusem.

Oficer prasowy FIS, Horst Nilgen przekazał dziennikarzom informację o kwarantannie dwóch osób związanych z turniejem Raw Air rozgrywanego w ramach zawodów PŚ w skokach narciarskich w Lillehammer. Nie wiadomo, w jakim stanie są potencjalni zarażeni koronawirusem, ani czy ostatecznie została u nich stwierdzona obecność choroby. 

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków

Dwie osoby bez objawów koronawirusa objęte kwarantanną

Zgodnie z wytycznymi Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego u obu osób wprowadzono kwarantannę. Nie wykazują jednak objawów zakażenia koronawirusem, a kwarantanna jest jednym ze środków ostrożności.

Lillehammer to drugi przystanek podczas turnieju Raw Air, który rozpoczął się w ten weekend w Oslo. Tam rozegrano jednak jedynie prolog i konkurs drużynowy, a rywalizację indywidualną przeniesiono na poniedziałek i obiekt Lysgardsbakken. We wtorek zaplanowano tu natomiast kolejny prolog i jeszcze jeden konkurs indywidualny. 

Więcej o: