Oficjalnie: MŚ w lotach w Planicy bez kibiców! Wybierało się tam kilka tysięcy Polaków

Jak informuje portal dnevnik.si, zgodnie z decyzją słoweńskiego ministra zdrowia, Alesa Sabera, mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które za nieco ponad tydzień mają się odbyć w Planicy, zostaną rozegrane bez udziału kibiców. Wszystko ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Bilety na zawody kupiło około czterech tysięcy Polaków.

Zgodnie z postanowieniami, które po obradach słoweńskiego rządu i sztabu bezpieczeństwa w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa ogłosił minister zdrowia, Ales Saber, mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy odbędą się bez udziału kibiców. 

Zobacz wideo Dawid Kubacki komentuje swoje podium i zwycięstwo Stocha na zawodach w Zakopanem. Zobacz wideo:

MŚ w lotach bez kibiców

Jak podał dnevnik.si, podczas swojego wystiąpienia Saber potwierdził, że w Słowenii rozpoznano już 23 przypadki zarażenia koronawirusem spośród ponad 1200 testowanych osób. W kraju rozpoczną się kontrole przy granicy z Włochami. Jednym z postanowień polityków jest także, żeby mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy zostały rozegrane bez publiczności na trybunach. Bilety na zawody kupiło około czterech tysięcy polskich kibiców. 

Zakaz poszerzony, w czwartek decyzja FIS

Według informacji portalu skijumping.pl nadal istnieje ryzyko odwołania imprezy i przeniesieniu jej na inny termin. W czwartek w Trondheim zaplanowano spotkanie FIS z przedstawicielami reprezentacji narodowych, które mają podjąć decyzję w tej sprawie. 

Do tej pory zakaz organizacji zawodów bez publiczności dotyczył w Słowenii tylko imprez masowych powyżej 500 osób organizowanych w halach i wewnątrz budynków. Teraz poszerzono go o ograniczenia dotyczące MŚ w lotach, a także zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim w Vitranc. 

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy mają się rozpocząć w czwartek 19 marca treningami oraz kwalifikacjami na Letalnicy. W piątek i sobotę mają zostać rozegrane cztery serie rywalizacji indywidualnej, a w niedzielę konkurs drużynowy. Sezon Pucharu Świata zakończy się tydzień wcześniej w norweskim Vikersundzie.

Więcej o: