Zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem odwołane!

Zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich zostały odwołane ze względu na obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. - Rekomendacje wysłane do nas w sprawie odwołania imprezy zostały podtrzymane przez władze miasta i starostwo powiatowe - poinformowali organizatorzy. Informacje potwierdziła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem zostały odwołane. Wszystko przez obawy o rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków. Zobacz wideo:

Organizatorzy zmuszeni do odwołania zawodów

Podobnie, jak organizatorzy innych imprez masowych w Polsce, tak sztab, który zajmował się konkursami PK w Polsce, otrzymał zalecania Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące odwołania imprezy. Sugerowano im to i na tej podstawie podjęto decyzję o odwołaniu zawodów. 

- W świetle rozprzestrzenienia się wirusa SARS-CoV-2 powiatowy inspektorat sanitarny w Zakopanem przekazał komitetowi organizacyjnemu w Zakopanem rekomendacje odwołania FIS Pucharu Kontynentalnego. Rekomendacje zostały podtrzymane przez władze miasta Zakopane oraz Starostwo Powiatowe w Zakopanem. W związku z powyższym komitet został zmuszony do odwołania zawodów Pucharu Kontynentalnego w dniach 14-15 marca - poinformowali organizatorzy. Doniesienia potwierdziła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Według naszych informacji wynika, że powodem odwołania imprezy nie jest impreza masowa, a fakt, że w bazie hotelowej Centralnego Ośrodka Sportu miałoby przebywać ponad 100 osób. W tym także te z najbardziej zagrożonych rejonów. 

W Planicy bez kibiców

Bez kibiców odbędzie się natomiast główna impreza tego sezonu w skokach narciarskich - mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy. Cykl Pucharu Świata zostanie zakończony tydzień wcześniej w Vikersundzie. 

Więcej o: