Skoki narciarskie. Peter Prevc po kontuzji wróci do wielkiej formy?

Peter Prevc opuści inauguracyjny weekend z Pucharem Świata 2018/2019 w skokach narciarskich w Wiśle. Słoweniec dochodzi do siebie po kontuzji kostki. Czy po urazie będzie w stanie wrócić do formy sprzed lat?

Peter Prevc to jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii. W kolekcji ma dwa medale olimpijskie (srebro i brąz z Soczi 2014), trzy medale mistrzostw świata (srebro i brąz z Val di Fiemme 2013 i brąz z Oslo 2011). Jego najlepszy w życiu sezon to 2015/2016, gdy wygrał aż 18 indywidualnych konkursów i zdobył Kryształową Kulę. W klasyfikacji generalnej uzyskał wówczas aż 2300 punktów i drugiego Severina Freunda wyprzedził o ponad 800 punktów. Triumfował wtedy też w 64. Turnieju Czterech Skoczni i wywalczył indywidualne złoto w mistrzostwach świata w lotach. W ubiegłym sezonie Słoweniec był już jednak dopiero 15. w "generalce", a na igrzyskach w Korei nie zdobył medalu

Peter Prevc czeka z powrotem na skocznię

- Moim celem nie jest tylko awans do finałowej serii indywidualnych konkursów. Aspiracje mam zdecydowanie wyższe - powiedział Peter Prevc w rozmowie z portalem berkutschi.com. Słoweński skoczek nie doszedł jeszcze do optymalnej formy po przewlekłych problemach z kostką, które wiosną zakończyły się operacją. W związku z tym nie wystartuje w pierwszych zawodach nowego sezonu PŚ w skokach w Wiśle.

Prevc zasygnalizował jednocześnie, kiedy możemy się spodziewać, że wróci do rywalizacji z najlepszymi skoczkami świata. Stanie się to dopiero wtedy, gdy będzie czuł się na siłach, by walczyć o wysokie miejsca w konkursach. Z tego powodu jego dokładny termin powrotu do Pucharu Świata nie jest znany. 

- W ciągu ostatnich lat kilkukrotnie doznawałem skręcenia kostki, a mój organizm zareagował na to ograniczoną ruchomością stawu, co zmusiło mnie do poddania się operacji. Wiosenny zabieg spowodował, że nie mogłem trenować i rywalizować podczas tegorocznego sezonu letniego - wspomina Prevc.

Skoki narciarskie. Andreas Wellinger liderem Niemców? Latem porzucił skoki dla miłości do piłki nożnej

Więcej o: