Skoki narciarskie. Peter Prevc odpuszcza inaugurację Pucharu Świata w Wiśle

Reprezentant Słowenii nie pojawi się na skoczni w Wiśle (16-18 listopada) podczas inauguracji Pucharu Świata w sezonie 2018/2019. Peter Prevc przeszedł dwie operacje kontuzjowanej kostki, a ból uniemożliwia mu rywalizację.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2015/2016 i wielki rywal Kamila Stocha nie wystartuje w pierwszych konkursach nowego sezonu. Reprezentant Słowenii odczuwa ból w kostce. Do rywalizacji ma wrócić podczas konkursów na skoczni Rukatunturi na północ od Kuusamo (24-25 listopada).

Terminarz Pucharu Świata w sezonie 2018/19

- Peter trenuje, ale odczuwa bóle w kostce i jego próby nie są na najwyższym poziomie - poinformował Gorazd Bertoncelj, trener reprezentacji Słowenii, cytowany przez serwis slovenskenovice.si.

Skocznia w Zakopanem. Kiedy konkursy?

- Muszę wrócić na skocznię przynajmniej na trzy tygodnie. Po tym czasie zorientuję się, w jakiej jestem formie. Teraz trudno cokolwiek powiedzieć. Być może stać mnie na rywalizację w Pucharze Świata, może w Pucharze Kontynentalnym, a może w Pucharze Słowenii - przyznał Peter Prevc.

Skoki narciarskie. Zasady punktacji

Srebrny i brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Soczi przeszedł przed sezonem dwie operacje kostki. Słoweńskie media informowały, że kontuzja źle wpłynęła na jego psychikę. Na przełomie września i października spędził dwa tygodnie w ośrodku regeneracyjnym. Następnie zaczął walkę o powrót na skocznię.

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w weekend 16-18 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.