LGP w Wiśle. Skoczkowie zaskoczyli nowymi kaskami. Stoch podpisał umowę. Furorę zrobił Jakub Wolny

W czasie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich skoczkowie mają możliwość zaprezentowania nowego sprzętu. W czołówce doszło ostatnio do kilku dużych zmian sponsorskich. Partnera nie zamierza jednak zmieniać Kamil Stoch, który w Wiśle podpisał nową umowę. Największą furorę zrobił jednak Jakub Wolny.

Lato przyniosło wiele zmian sponsorskich w skokach narciarskich. Mistrz olimpijski Andreas Wellinger podpisał kontrakt z firmą Red Bull, i od teraz będzie rywalizował w kasku z logiem czerwonego byka. To duża zmiana, bo do tej pory Niemiec przyzwyczaił do startowania z kaskiem popularnego producenta czekolady. W pierwszych próbach nowy kask wyraźnie "ciążył" młodemu skoczkowi, bo ten nie potrafił poradzić sobie na skoczni w Wiśle, a w kwalifikacjach zajął 46. miejsce, czyli był gorszy niż ostatni Polak, (Andrzej Stękała był 42.) Stojący obok dziennikarzy Adam Małysz stwierdził tylko "na razie skrzydeł mu nie dodało, ale jak zimą odfrunie, to tylko go zobaczymy" 

LGP w Wiśle. Komplet Polaków w konkursie. Kamil Stoch najlepszy

Pilch też w charakterystycznym kasku

Już kilka miesięcy okazało się że poważnego sponsora zyska także Tomasz Pilch, został dostrzeżony przez firmę Red Bull. Nowy kask wydaje się być znacznie lżejszy dla Tomasza Pilcha, który twierdzi, że nie odczuwa żadnej presji z tym związanej.

 

 Adam Małysz twierdził wówczas, że zaproponował austriackiej firmie trzech Polaków, Bartosza Czyża, Pawła Wąska i właśnie Pilcha, ale firma dostrzegła największy potencjał w tym ostatnim, a wszystko zostało potwierdzone na testach medycznych w Salzburgu. 


Zmiany na skoczni w Wiśle. Hofer zagroził odebraniem Pucharu Świata. Zamontowano wiatrołapy

Stoch dalej z Atlasem

 Sponsora nie zamierza zmieniać Kamil Stoch, a w Wiśle nastąpiło uroczyste aneksowanie umowy z firmą Atlas. Kontrakt podpisany na najbliższe dwa sezony,  co oznacza, że Stoch nie wybiera się jeszcze na sportową emeryturę przynajmniej przez dwa sezony.

- Bardzo się cieszę z przedłużenia umowy nie tyle ze swoim sponsorem, a z partnerem, bo wypracowaliśmy świetne relacje. Prezentujemy podobne wartości, co jest dla mnie niezwykle ważne.  Dzięki temu mam szansę dalej się rozwijać.  Dziękuję firmie za zaufanie. Ostatnie lata to nie tylko wzloty, ale także upadki, choć tych wzlotów było zdecydowanie więcej. Kiedy podpisywaliśmy pierwszą umowę, byłem na innym etapie kariery – mówił Stoch podczas konferencji prasowej.

 Okazuje się, że wraz z kolejnymi sukcesami Kamila Stocha, firma Atlas podniosła także kwotę, którą będzie wspierać Stocha w zamian za reklamowanie firmy na swoim kasku. Szczegóły umowy nie zostały jednak zdradzone.

Jakub Wolny czy Kubica?

Sponsora nie zmienił za to Jakub Wolny, ale zaskoczył wszystkich kibiców zupełnie nowym kaskiem, który wydaje się, że jest inspirowany Formułą 1. - Dobrze Wam się wydaje, kask nawiązuje do Formuły 1, bo bardzo lubię ten sport – mówił Kuba Wolny. Na pytanie, który zespół najbardziej, skoczek z uśmiechem wskazał tylko na producenta swoich nart, firmę BWT, które jest również sponsorem jeżdżącego w F1 Force India.

Więcej o: