Siatkówka. Adrian Buchowski dołączy do siatkarskiego GKS-u Katowice

Adrian Buchowski od sezonu 2019/2020 grać będzie w GKS-ie Katowice. Przyjmujący podpisał z klubem jednoroczny kontrakt.
Zobacz wideo

Adrian Buchowski pochodzi z Zielonej Góry i tam też rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. Następnie spędził trzy lata w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. W swojej seniorskiej karierze reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla, Siatkarza Wieluń, Ślepska Suwałki i Effectora Kielce, gdzie pracował m.in. z Dariuszem Daszkiewiczem, nowym trenerem GKS-u Katowice. Po kilku latach spędzonych w Kielcach przeniósł się do Indykpolu AZS Olsztyn, a w ostatnim sezonie występował w MKS-ie Będzin.

- To bardzo solidny i doświadczony zawodnik, który z dobrej strony pokazał się już w kilku klubach PlusLigi. Współpracował już także z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem i dobrze wpisuje się w model drużyny, którą budujemy - powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice, w oficjalnym komunikacie prasowym.

Wcześniej kontrakt z GKS-em Katowice podpisali rozgrywający Jan Firlej, atakujący Wiktor Musiał i Jakub Jarosz, a umowy przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. W sezonie PlusLigi 2019/2020 drużynę poprowadzi trener Dariusz Daszkiewicz.

Po minionych rozgrywkach, w których ekipa z Katowic zajęła 8. miejsce w PlusLidze, klub opuściło aż 12 zawodników - Tomas Rousseaux, Bartosz Mariański, Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki, Wojciech Sobala, Dawid Woch, Karol Butryn, Bartosz Krzysiek, Dawid Ogórek, Rafał Sobański, Dominik Depowski i Gonzalo Quiroga. Odszedł też trener, Piotr Gruszka.