Siatkówka. Reprezentant Portugalii w Cuprum Lubin

Cuprum Lubin zakontraktowało portugalskiego rozgrywającego, Miguela Tavaresa. Sezon 2019/2020 będzie debiutem zawodnika w PlusLidze. To drugi gracz, który dołącza do drużyny po zakończonych niedawno rozgrywkach.
Zobacz wideo

Miguel Tavares ostatni sezon spędził we francuskim Rennes Volley 35, gdzie pełnił rolę kapitana. W poprzednich latach grał również w barwach Tourcoing Lille (2016-18), Copry Piacenza (2014-16), a profesjonalną karierę rozpoczynał w lidze portugalskiej, w SL Benfica (2010-14). 26-latek jest reprezentantem Portugalii i wraz z zespołem awansował do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane we wrześniu we Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Portugalczycy zagrają w grupie A, gdzie zmierzą się z Francją, Włochami, Bułgarią, Grecją i Rumunią.

Wcześniej do zespołu Cuprum Lubin dołączył Kamil Maruszczyk z Gwardii Wrocław. W klubie na pewno zostaną Maciej Gorzkiewicz, Bartłomiej Zawalski, Jędrzej Gruszczyński, Bartosz Makoś, Przemysław Smoliński, Jakub Ziobrowski oraz Filip Biegun. Z zespołem oficjalnie pożegnał się Luke Smith. Odejść ma także Jakub Wachnik.

W sezonie 2018/2019 Cuprum Lubin było dwunastą siłą ligi.

Więcej o: