Siatkówka. Kolejny nowy zawodnik w Czarnych Radom - Norbert Huber podpisał trzyletni kontrakt

Kolejny siatkarz złotej drużyny mistrzów Europy juniorów w przyszłym sezonie grać będzie w barwach Cerradu Czarnych. Z radomskim klubem umowę obowiązującą przez trzy lata podpisał Norbert Huber.

Nowy zawodnik Cerradu Czarnych Radom ma 19 lat, 206 cm wzrostu i gra na pozycji środkowego bloku. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów dobrze grał w bloku (12 punktów) oraz polu serwisowym (8). Odnotował średnią skuteczność ataku na poziomie 57 procent. W sumie zdobył 44 punkty.

Huber swoją karierę rozpoczął w Brzozowie w drużynie młodzików, skąd następnie trafił do zespołu kadetów AKS-u Resovii Rzeszów. Obecnie kończy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale.

W tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów z rzeszowskim klubem zdobył brązowy medal. W turnieju finałowym rozegranym w Kętrzynie odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego blokującego.

Jest to drugi siatkarz, który dołączył do Cerradu Czarnych Radom w ostatnim czasie. Wcześniej zrobił to Jakub Rybicki - wychowanek Radomskiego Centrum Siatkarskiego, z którym kontrakt został podpisany na trzy lata