Polak siatkarzem roku w Europie. Oficjalnie. Brawo, brawo, brawo

Kamil Semeniuk doceniony! Polak został wybrany przez CEV najlepszym zawodnikiem Starego Kontynentu w sezonie ligowym 2021/2022. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla 26-letniego zawodnika.

W ubiegłą niedzielę reprezentacja Polski została wicemistrzem świata. Biało-czerwoni przegrali w katowickim Spodku z Włochami 1:3. I choć nie udało im się obronić tytułu wywalczonego w latach 2014 i 2018, to i tak pokazali się z bardzo dobrej strony. Jedną z wyróżniających się postaci w drużynie Nikoli Grbicia był niewątpliwie Kamil Semeniuk. Jednak oprócz znakomitej gry w reprezentacji, 26-letni siatkarz może pochwalić się także sukcesami w rywalizacji klubowej.

Kamil Semeniuk wyróżniony na gali CEV Volleyball. Polak siatkarzem roku

Semeniuk to jeden z głównych architektów wielkich sukcesów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w ostatnich latach. Drużyna dwa razy z rzędu wygrała siatkarską Ligę Mistrzów. I mimo że Polak nie będzie już dłużej występował w tej drużynie (przeniósł się do Sir Safety Perugia), to został doceniony przez jej kibiców. Na jednej ze ścian Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu odsłoniętą mural z podobizną 26-letniego siatkarza. To forma podziękowania za rozsławienie miasta.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już w fazie grupowej zagra z Trentino Itas, które pokonywała w dwóch poprzednich sezonach Ligi MistrzówPowtórka z finału Ligi Mistrzów już w grupie. Wielkie szczęście polskiego debiutanta

Jednak nie tylko na takie wyróżnienia mógł w ostatnich dniach liczyć Semeniuk. W piątek w Brukseli odbyła się doroczna gala CEV Volleyball. W stolicy Belgii nagrodzono m.in. najlepszych siatkarzy, trenerów oraz drużyny minionego sezonu w Europie. Najważniejsze wyróżnienie trafiło właśnie w ręce Semeniuka. Siatkarz został wybrany najlepszym zawodnikiem Starego Kontynentu w sezonie ligowym 2021/2022.

Ta nagroda nie może dziwić. Bowiem w minionych rozgrywkach Semeniuk wygrał z Zaksą praktycznie wszystko, co do wygrania było możliwe. Polak triumfował w Lidze Mistrzów. Co więcej, został wybrany najlepszym zawodnikiem tych rozgrywek. Razem z kędzierzyńskim zespołem zdobył także mistrzostwo kraju i Puchar Polski.

Z kolei najlepszą siatkarką Europy w minionym sezonie została Isabelle Haak. Szwedka pomogła VakifBankowi SK zdobyć aż pięć trofeów, w tym wygraną w Lidze Mistrzów.

Kamil Semeniuk podczas losowania fazy grupowej Ligi MistrzyńSemeniuk okazał się pechowy dla polskich klubów. Wylosował niemal najgorzej, jak mógł

Wcześniej tego samego dnia odbyło się także losowanie nowego sezonu Ligi Mistrzyń. Na początku ceremonii na sali pojawił się puchar Ligi Mistrzów. Wnieśli go zwycięzcy poprzedniej edycji rozgrywek, a więc Kamil Semeniuk i Isabelle Haak. Szybko okazało się, że Polak odegra w losowaniu jedną z kluczowych ról. To właśnie jemu powierzono losowanie drużyn fazy grupowej dla Ligi Mistrzyń. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ