W niedzielę srebrny medal, w środę ślub. Polski siatkarz zmienił stan cywilny

Reprezentacja Polski w siatkówce w niedzielę zdobyła wicemistrzostwo świata. Rozgrywający srebrnych medalistów Grzegorz Łomacz już wcześniej poinformował, że po turnieju zmienia stan cywilny. Żoną naszego rozgrywającego została Aleksandra Gorgol.

W ubiegłą niedzielę Polacy zostali wicemistrzami świata w siatkówce. Nasza reprezentacja przegrała z Włochami w katowickim Spodku 1:3. Jeden z medalistów Grzegorz Łomacz po turnieju zmienił stan cywilny.

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Grzegorz Łomacz wziął ślub. Jego żoną została Aleksandra Gorgol

Zawodnik PGE Skry Bełchatów w niedziele zdobył tytuł wicemistrza świata, a w środę zmienił stan cywilny. Jego żoną jest wieloletnia partnerka Aleksandra Gorgol. Świeżo upieczone małżeństwo ma także roczną córkę Jagnę. Najstarszemu zawodnikowi reprezentacji narodowej gratulowali koledzy, wśród których znaleźli się m.in. Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk i Łukasz Kaczmarek.

 
 
 
 

Grzegorz Łomacz z kolejnym medalem

Grzegorz Łomacz w październiku skończy 35. lat i od lat stanowi o sile reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach zdobył już m.in. mistrzostwo świata w 2018 roku, brązowy medal mistrzostw Europy w 2021 roku i srebro Ligi Narodów w 2021 roku. W siatkówce klubowej reprezentował barwy m.in. Jastrzębskiego Węgla i Lotos Trefla Gdańsk. Do PGE Skry Bełchatów trafił w 2017 i już rok później świętował Mistrzostwo Polski. 

Reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w rankingu FIVB, wyprzedając Włochów i Brazylię. Zorganizowany przez Polskę i Słowenię turniej sprawił, iż premier Mateusz Morawiecki otwarcie mówi, że nasz kraj będzie się ubiegał o prawo do organizacji mistrzostw świata w 2026 roku. W miniony wtorek szef polskiego rządu spotkał się z zawodnikami i wtedy złożył swoją deklarację.

Więcej o: