Dziwna wypowiedź Smarzek po zwycięstwie. "Wierzę, że trener jest...". I wymowna pauza

Siatkarki reprezentacji Polski, choć z problemami w pierwszym secie, pokonały 3:1 Czeszki w swoim trzecim meczu na mistrzostwach Europy. Malwina Smarzek w pomeczowym wywiadzie wspomniała o problemach na skrzydle, a w pewnym momencie się zawahała i powiedziała, że "nie chce nic więcej mówić".

Głównym celem zawodniczek Jacka Nawrockiego w sobotnim spotkaniu było odniesienie zwycięstwa za trzy punkty. Choć Czeszki postawiły się w pierwszym secie, ostatecznie udało się to osiągnąć. W trzech kolejnych setach biało-czerwone nie dały szans rywalkom i pewnie odniosły trzecie zwycięstwo w turnieju.

Zobacz wideo Jacek Nawrocki tłumaczy cele polskich siatkarek. "Walczymy o rozwój tej reprezentacji"

Sparing reprezentacji Polski siatkarek z Bułgarią w ŁodziPolki utrzymały pozycję lidera! Tak wygląda tabela polskiej grupy na ME

Malwina Smarzek wymieniła mankamenty w grze Polek

Atakująca reprezentacji Polski Malwina Smarzek po spotkaniu w wywiadzie dla Polsatu Sport doceniła postawę Czeszek w pierwszym secie. - Myślę, że zimny prysznic też był potrzebny, bo nie może być za łatwo - powiedziała.

25-latka przyznała również, że Polki nie weszły w spotkanie tak, jakby chciały. - Zaczęliśmy ten mecz inaczej niż dwa poprzednie - od gorszej postawy. Parę prostych błędów i piłek w obronie, które nie powinny wpaść. Później Czeszki nakręciły się tym wszystkim, dobrze broniły, atakowały. Wykorzystywały też swoje szanse - dodała.

Malwina Smarzek "nie chciała nic więcej mówić"

Przez większą część spotkania polskie siatkarki grały bez lewego skrzydła. Smarzek w wywiadzie wyraziła wiarę w pomysły trenera Jacka Nawrockiego, choć w pewnym momencie się zawahała, co po chwili skwitowała śmiechem.

- Ja wierzę, że nasz trener jest (tu się zawahała - przyp.red)... znajdzie rozwiązanie naszego problemu. Może nie problemu, bo to nie jest personalnie do żadnej naszej przyjmującej, kompletnie nie. Myślę, że jest potrzebne trochę pomocy. Nie chcę nic więcej mówić, bo jeszcze za dużo powiem - zakończyła.

Mistrzostwa Europy siatkarekDramatyczne sceny na mistrzostwach Europy! Główna arbiter zasłabła podczas meczu

Gorąco w kadrze siatkarek?

Przed ME trener polskich siatkarek Jacek Nawrocki powiedział jedne z najbardziej absurdalnych słów, jakie mogłyby paść z ust trenera przed imprezą docelową swojej drużyny. Stwierdził, że nie może postawić przed nim wielkiego celu wynikowego, bo zespół jest zbyt młody. Ciekawe, jak konfrontuje swoje zdanie z zawodniczkami. Bo one marzą o sprawieniu niespodzianki - pisał Kuba Balcerski. Wydaje się więc, że sytuacja w kadrze nie jest idealna. 

W niedzielę reprezentantki Polski mają wolne, natomiast w poniedziałek czeka ich starcie z Hiszpankami. Dzień później biało-czerwone zmierzą się z Bułgarkami. Po sobotniej serii meczów Polki zajmują pierwsze miejsce w grupie B mistrzostw Europy.

Więcej o: