Szybko, łatwo i przyjemnie! Polki wygrywają drugi mecz na ME!

Reprezentacja Polski siatkarek odniosła drugie zwycięstwo na mistrzostwach Europy. Pewnie pokonała 3:0 Greczynki.

Polskie siatkarki rozpoczęły mistrzostwa Europy od zaskakującego zwycięstwa z Niemkami 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22). W drugiej kolejce trafiły na dużo słabszą drużynę od Niemek i zmierzyły się z reprezentacją Grecji.

-Mistrzostwa Europy w siatkowce kobiet w LodziKibice wściekli po decyzji Polsatu. Stacja reaguje po wielu godzinach

Kapitalny początek meczu

Biało-czerwone znakomicie rozpoczęły pojedynek. Po serii zagrywek Katarzyny Wenerskiej prowadziły aż 7:0! Podopieczne Jacka Nawrockiego grały dobrze w każdym elemencie siatkówki, a rywalki miały duży problem w ataku. W efekcie set szybko się zakończył.

Większe emocje były w drugiej partii. Polki znów dobrze zaczęły i prowadziły 8:5. Wtedy jednak kilka razy niedokładnie, niechlujnie rozegrała akcje Katarzyna Wenerska i rywalki wyszły na prowadzenie. Chwilę później na boisko weszły rezerwowa rozgrywająca Julia Nowicka oraz atakująca Malwina Smarzek. Ta druga jednak nie skończyła kilku akcji i szybka wróciła do kwadratu dla rezerwowych.

Wydawało się, że może dojść do emocjonującej końcówce, bo było tylko 19:18 dla Polek. Wtedy nastąpił koncert Stysiak, która zdobyła cztery z ostatnich pięciu punktów biało-czerwonych, a seta zakończyła asem serwisowym. Właśnie ta zawodniczka była najskuteczniejszą zawodniczką po dwóch setach, w których zdobyła piętnaście punktów. Po stronie minusów na pewno była skuteczność w ataku Zuzanny Góreckiej i Martyny Łukasik (odpowiednio 17 oraz 28 proc.).

Lepsza gra polskich przyjmujących

Obie te zawodniczki lepiej spisywały się w ostatnim, trzecim secie. Wyrównana walka trwała w nim do stanu 13:13. Potem Polki wypracowały kilku punktową przewagę i kontrolowały losy tej partii. A mecz zakończyła Julia Nowicka skutecznym blokiem.

W sobotę Polki w trzeciej kolejce zmierzą się z reprezentacją Czech. Początek meczu o godz. 16.30.

Jacek Nawrocki podał 14-osobową kadrę siatkarek na ME. Jest kilka zaskoczeńPolsat nie pokazał meczu, choć powinien. Kibice cytują przepisy. Jest reakcja stacji

Polska - Grecja 3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

Polska: Wenerska, Stysiak 21, Efimienko-Młotkowska 9, Alagierska 4, Górecka 9, Łukasik 6, Stenzel (libero) oraz Nowicka 2, Smarzek 1,Grajber, Pol, Jagła (libero)