Dramatyczne sceny na mistrzostwach Europy! Główna arbiter zasłabła podczas meczu

Do dramatycznych scen doszło podczas spotkania Turcja - Ukraina na mistrzostwach Europy siatkarek. W trakcie drugiego seta zemdlała główna arbiter, która po natychmiastowej interwencji lekarzy nie była jednak w stanie dalej prowadzić meczu.

- Chyba ma problemy pani arbiter. Oj, dawno nie widziałem takiej sytuacji. Mamy omdlenie - mówił komentator Polsatu Sport, a realizator przestał pokazywać słupek sędziowski, gdzie zasłabła sędzina Ksenija Jurkovic. - Dobrze, że ktoś tam zareagował. Znalazł się szybko do pomocy i wszedł na ten słupek - dodawał komentator, a realizator pokazywał wtedy przerażone twarze siatkarek z Turcji i Ukrainy.

Zobacz wideo Kto odejdzie z kadry? "Widać ile ich to zdrowia kosztuje"

Weronika BarczSkandal na mistrzostwach świata! Barcz straciła medal przez upadek rywalki

Dramatyczne sceny na mistrzostwach Europy siatkarek

Sytuacja miała miejsce przy stanie 13:13 w drugim secie spotkania grupy D na mistrzostwach Europy siatkarek. Szybko przy chorwackiej arbiter pojawili się lekarze i sztab medyczny obu reprezentacji, a także - jak informuje Polsat Sport - jej asystentka Sabine Witte z Niemiec, która jako pierwsza ruszyła z pomocą.

Po kilku minutach Jurković opuściła boisko o własnych siłach, ale nie była w stanie kontynuować pracy. Mecz został dokończony przez Witte, a Turczynki pewnie pokonały Ukrainki 3:0 (25:14, 25:19, 26:24).

Więcej o: