Tak legenda reprezentacji Polski zdobyła ostatniego gola w karierze! [WIDEO]

Krzysztof Lijewski w niedzielę zakończył bogatą karierę. Na jej koniec zdobył piękną bramkę w wygranym przez Łomżę Vive po rzutach karnych meczu z Orlen Wisłą Płock 33:32.

Była 45. minuta ostatniego meczu PGNiG Superligi: Łomża Vive Kielce - Orlen Wisła Płock. Mimo, że losy medali były już rozstrzygnięte, to i tak pojedynek stał na wysokim poziomie i było w nim mnóstwo walki i emocji. Kielczanie prowadzili 21:20 i rozgrywali atak pozycyjny.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Kalisz, 30.05.2021. Finał Pucharu Polski piłkarzy ręcznych: Grupa Azoty SPR Tarnów - Łomża Vive Kielce 20:42. Siedemnasty w historii kieleckiego klubu Puchar PolskiŁomża Vive Kielce znowu mistrzem Polski! Kapitalna seria trwa od lat

Piękny gol na koniec kariery

Piłkę otrzymał wtedy Krzysztof Lijewski, najbardziej doświadczony zawodnik kieleckiego klubu i kończący karierę po sezonie. Rzucił mocno z drugiej linii i trafił nad głową bramkarza Adama Morawskiego. Jego radość była olbrzymia, motywował kibiców do jeszcze większego dopingu.

Okazało się potem, że to trafienie było jego ostatnim trafieniem w karierze. Po meczu podczas świętowania Lijewski został pożegnany przez klub. - Zawsze będę pamiętał, że mój ostatni mecz jako aktywny sportowiec zakończył się zwycięstwem. Dziękuję za to kolegom z zespołu. Pierwsze skojarzenie jakie mam z wami - kibicami, to że jesteście ósmym zawodnikiem. Dzięki za wszystko. To był zaszczyt grać dla was, wielka przyjemność. Będę z tym miejscem miał same wspaniałe wspomnienia - mówił zawodnik ze łzami w oczach.

Jego kariera to pasmo sukcesów. W 2007 roku zdobył srebrny, a w 2009 i 2015 brązowe medale mistrzostw świata. Rok później awansował do półfinału igrzysk w Rio. Z Łomżą Vive Kielce triumfował w Lidze Mistrzów w 2016 roku. Oprócz tego wywalczył aż dziewięć mistrzostw oraz osiem Pucharów Polski.

Finał Magdeburg - Fuchse BerlinLiga Europejska dla reprezentanta Polski. Orlen Wisła na czwartym miejscu

W przyszłym sezonie Lijewski cały czas będzie asystentem Talanta Dujszebajewa.