Finał Ligi Europejskiej nie dla Polaków. Orlen Wisła Płock przegrywa w półfinale

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock nie wystąpią w finale Ligi Europejskiej. Polska drużyna przegrała w półfinale rozgrywek z SC Magdeburg 29:30 i zagra jedynie w spotkaniu o trzecie miejsce i brązowe medale.

Zakończyła się przepiękna przygoda Orlen Wisły Płock w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Zespół prowadzony przez Xaviera Sabate przebrnął przez spotkania w ramach fazy grupowej, następnie w 1/8 poradził sobie z portugalskim Sportingiem, natomiast w 1/4 finału zwyciężył w dwumeczu z duńskim GOG Håndbold. Dzięki temu polska drużyna miała realną szansę na awans do decydującego momentu turnieju.

Arciom Karalok i Andreas Nilsson podczas meczu PGE Vive Kielce - Telekom VeszpremSensacja w ćwierćfinale LM piłkarzy ręcznych! Final Four bez potęgi

Dobra pierwsza połowa zawodników Orlen Wisły Płock

W półfinałowym starciu zawodnicy z Płocka chcieli sprawić niespodziankę i wykorzystać słabszą formę rywali w Bundeslidze. Nafciarze po 10 minutach prowadzili 5:3, a świetnie w ataku radził sobie Zoltan Szita, który co chwilę ruszał na bramkę Magdeburga.

Pomimo niewykorzystanych kilku sytuacji, na przerwę polscy zawodnicy schodzili z prowadzeniem 15:13. Co więcej, coraz lepiej w bramce radził sobie Adam Morawski. W drugiej części przeciwnik radził sobie jednak coraz lepiej i po kwadransie drugiej części prowadził 22:20.

Piłkarzom ręcznym z Płocka zabrakło czasu

Na dziesięć minut przed końcem był remis 24:24. Niemcom udało się jednak skutecznie wyłączyć z gry z Michała Daszka, dzięki czemu wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Przy wyniku 30:28 trener Sabate poprosił o czas. Trafienie Michała Daszka na 29:30 było jednak wszystkim, na co było stać Nafciarzy na parkiecie w Mannheim.

Piękny gol Dylana NahiegoJak on to zrobił?! Nowy zawodnik Vive Kielce znów zachwycił! [WIDEO]

W meczu o trzecie miejsce piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zagrają ze zwycięzcą drugiej półfinałowej pary, w której znalazły się zespoły Rhein-Neckar Loewen i Fuechse Berlin.