Cristiano Ronaldo ustanowił genialny rekord! 100, 103, 118, 450 goli

Cristiano Ronaldo w środowy wieczór znów przeszedł do historii piłki nożnej. Został pierwszym zawodnikiem, który przebił barierę 100 goli w trzech różnych klubach oraz w reprezentacji!

Cristiano Ronaldo setną bramkę strzelił w wyjazdowym, wygranym przez Juventus meczu z Sassuolo 3:1 ( 2:0). Portugalski napastnik ustalił wynik pierwszej połowy w 45. minucie po podaniu Adriena Rabiota. Wcześniej Francuz strzelił gola w 28. minucie. Po kwadransie drugiej połowy kontaktową bramkę zdobył Giacomo Raspadori, ale szybko odpowiedział Paulo Dybala.

Ronaldo pobił wyczyn Romario

Cristiano Ronaldo na strzelenie 100 goli dla Juventusu (28 w sezonie 18/19, 37 w 19/20 i 35 w obecnym) potrzebował tylko trzech sezonów oraz zaledwie 131 meczów. Wcześniej najlepsi byli znakomici Omar Sivori i Roberto Baggio, którzy potrzebowali na "setkę" tylko czterech sezonów.

Cristiano Ronaldo został również pierwszym zawodnikiem w historii, który strzelił co najmniej 100 goli dla trzech różnych klubów z trzech różnych krajów oraz w swojej reprezentacji. Portugalczyk trafiał bowiem również dla Manchesteru United (118 bramek), Realu Madryt (450). W swojej reprezentacji trafił aż 103 razy.

Niemal identycznym wyczynem popisał się też słynny Romario. Brazylijczyk trafiał dla Vasco (385), Flamengo (204) i PSV Eindhoven (165), ale w reprezentacji "100" nie osiągnął, bo zdobył 55 goli.

Co ciekawe, trafienie Paulo Dybali też było historyczne. Argentyńczyk zdobył bowiem pierwszym w historii piłkarzem Juventusu spoza Unii Europejskiej, który strzelił 100 bramek dla tego klubu.

Cristiano Ronaldo ma już niemal pewną koronę króla strzelców Serie A. Dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ma 28 bramek, sześć więcej od Romelu Lukaku (Inter Mediolan) oraz Luisa Muriela (Atalanta). Juventus wciąż walczy o udział w Lidze Mistrzów. Zajmuje piąte miejsce i ma punkt straty do Napoli oraz trzy do Milanu oraz Atalanty. W sobotę (godz. 18.) zespół Andrei Pirlo podejmie pewnego już mistrza Włoch - Inter Mediolan.