Paulo Sousa zaskoczy powołaniami na Euro! Jest przeciek z kadry

Selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa już w poniedziałek ma rozpocząć ostatni etap przygotowań do tegorocznych mistrzostw Europy. Szkoleniowiec przedstawi wtedy szeroką kadrę zawodników na Euro, a według informacji portalu WP Sportowe Fakty ma zaskoczyć i zabrać na zgrupowanie do Opalenicy tylko tych zawodników, z których będzie mógł korzystać podczas turnieju.

Szeroka kadra Paulo Sousy na turniej ma zostać ogłoszona podczas specjalnej konferencji prasowej w poniedziałek, 17 maja o godzinie 12:00. Według nieoficjalnych informacji portugalski trener ma jednak powołać o wiele mniejszą grupę - taką, którą zabierze już na sam turniej. 

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Sousa już w poniedziałek poda kadrę na Euro? Możliwy wybór 26, a nie ponad 30 zawodników

Jak podaje portal WP Sportowe Fakty, Sousa, zamiast z ponad 30 zawodników, miałby korzystać w Opalenicy już tylko z 26. To liczba graczy, na którą UEFA ma pozwolić podczas mistrzostw Europy - powiększyłaby się o trzech piłkarzy w stosunku do poprzednich edycji imprezy. Sousa miałby także czterech zawodników na "liście oczekujących", gdyby potrzebne były jakieś zmiany ze względów zdrowotnych.

Skąd taka decyzja trenera? Chodzi głównie o brak nerwowości w trakcie ostatnich przygotowań do turnieju. Gdyby Sousa zdecydował się na większą liczbę zawodników, wielką niewiadomą pozostawałoby, kogo postanowi odrzucić z kadry, czy kiedy ogłosi ostateczny skład na Euro. W taki sposób ograniczyłby do minimum wszelkie związane z tym wątpliwości. 

Sawicki: 17 maja szeroki skład, 1 czerwca kadra złożona z 26 zawodników

Z informacjami portalu WP Sportowe Fakty kłóci się jednak to, co dla Interii w środę przekazał sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, Maciej Sawicki. - 17 maja Paulo Sousa ogłosi szeroki skład 33-35 reprezentantów na Euro. Ostateczna kadra na mistrzostwa Europy złożona z 26 reprezentantów ogłoszona zostanie 1 czerwca - powiedział działacz. W poniedziałek dowiemy się, czy Sousa zamierza zaskoczyć liczbą powołanych reprezentantów, czy w PZPN jednak nikt nie ukrywa sposobu wskazania nazwisk zawodników, którzy zagrają na Euro. Sousa pojawi się w Polsce już w niedzielę, równo z końcem sezonu w ekstraklasie, choć ma nie mieć w planach obecności podczas jednego z ostatnich ligowych spotkań na stadionie.

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu podczas fazy grupowej mistrzostw Europy zagra 14 czerwca ze Słowacją na stadionie w Sankt Petersburgu. Tam zmierzy się także ze Szwecją 23 czerwca. Początkowo nasz kadra miała swoje mecze rozgrywać w Bilbao i Dublinie, ale w zeszłym tygodniu doszło do zmian. Oprócz Sankt Petersburga Polacy zagrają także w Sewilli - 18 czerwca przeciwko Hiszpanii.

Więcej o: