Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lazio padło ofiarą hakerów. Teraz musi zapłacić dodatkowy milion euro

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie ogłosił wyrok w sprawie zaległej zapłaty za transfer Stefana de Vrija. Zgodnie z nim Lazio musi zapłacić Feyenoordowi Rotterdam milion euro. Wcześniej rzymski klub stracił 2 mln przez oszustwo hakerów.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Lazio straciło 2 mln euro na oszustwie hakerów. Do włoskiego klubu wpłynęło pismo wzywające do zapłacenia zaległej kwoty za transfer de Vrija, sprowadzonego przez rzymian w 2014 roku za 7 mln. Właściciele klubu z Serie A nie sprawdzili źródła wiadomości i przelali pieniądze na wskazane konto. Jak się później okazało, dokument został spreparowany, a cała kwota... przepadła.

>> Światowa premiera FIFY 19. Adama Traore dla Sport.pl: Fabiański to jeden z najlepszych bramkarzy w Premier League. Michał Żyro? Nie kojarzę

Sprawa oszustwa trafiła do prokuratury, ale Feyenoord i tak zwrócił się z prośbą o uregulowanie zaległości. Takie, w wysokości 2 mln, rzeczywiście bowiem istniały. We wtorek 25 września Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) wydał ostateczny wyrok w sprawie, nakazując Lazio przelać na konto holenderskiego klubu milion euro.

>> Florentino Perez: Cristiano Ronaldo wróci kiedyś do Realu Madryt

Wyrok nie satysfakcjonuje jednak władz zespołu z Rotterdamu, które domagają się uregulowania całej kwoty. Planują one podjęcie dalszych działań, mających pomóc w odzyskaniu kolejnego miliona.