Sensacyjny transfer Lewandowskiego? "Ustawiają się w kolejce"

Choć umowa Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie obowiązuje do końca sezonu 2025/26, to w mediach od dawna coraz więcej mówi się o potencjalnym transferze Polaka. Latem Lewandowski miał oferty z Arabii Saudyjskiej, jednak nie zdecydował się na zmianę barw klubowych. Według brytyjskich mediów zainteresowanie napastnikiem na rynku nie słabnie, a do gry mają włączać się kolejne zespoły.

Od transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony minął już ponad rok. W tym czasie Polak zdołał rozkochać w sobie hiszpańskich kibiców, którzy bardzo chętnie kupują jego koszulki. Trykoty z numerem "9" są najchętniej kupowanymi koszulkami klubowymi "Barcy". Lewandowski jest także jednym z liderów drużyny na boisku. Łącznie rozegrał już 59 spotkań w hiszpańskiej drużynie i zdobył 39 bramek oraz zanotował 12 asyst.

Zobacz wideo "Spowiedź" byłego trenera Legii. "Wynikowo nie powalało na kolana"

Robert Lewandowski zmieni klub? Media nie mają wątpliwości

Choć Polak niedawno skończył 35 lat, to wciąż nie może narzekać na zainteresowanie innych klubów. Według brytyjskich mediów nie słabnie zainteresowanie Lewandowskim na rynku transferowym i niewykluczone, że niebawem zmieni on pracodawcę.

Jak czytamy na łamach "Daily Mail", spore zainteresowanie napastnikiem wykazują kluby z amerykańskiej MLS, które "ustawiają się w kolejce do podpisania kontraktu z Robertem Lewandowskim". Nie wiadomo jednak dokładnie o które zespoły chodzi.

Wciąż nie słabnie także chęć pozyskania Polaka przez Saudyjczyków. Już latem Lewandowski miał kilka ofert z Bliskiego Wschodu, które jednak odrzucił. Wiele wskazuje na to, że w przypadku potencjalnego transferu kapitana reprezentacji Polski walkę o niego stoczą właśnie kluby z Arabii oraz ze Stanów Zjednoczonych. W obu przypadkach napastnik będzie mógł liczyć na lukratywną umowę.

"Drużyny MLS w walce o Lewandowskiego prawdopodobnie będą musiały zmierzyć się z silną konkurencją ze strony Arabii Saudyjskiej, która planuje kontynuować swoje szaleństwo na europejskich rynkach. Bogate w ropę naftową królestwo wydało latem ponad 860 mln dolarów na nowych rekrutów, aby uczynić Saudi Pro League jednymi z najlepszych rozgrywek piłkarskich" - czytamy w "Daily Mail".

Póki co Lewandowski jednak wciąż jest zawodnikiem Barcelony. W niedzielę 12 listopada o 16:15 Katalończycy rozegrają kolejne ligowe starcie. Ich rywalem będzie Deportivo Alaves. Relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA