Dwa scenariusze dla Lewandowskiego. Ekspert wyklucza letni transfer

Przyszłośc Roberta Lewandowskiego to temat numer jeden w niemieckich mediach. Ekspert rynku transferowego Marius Soyke w rozmowie z portalem tz.de, nakreślił dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze dla Polaka.

Robert Lewandowski od tygodni jest bohaterem transferowych spekulacji. Wszystko za sprawą opieszałości Bayernu Monachium w negocjacjach na temat nowej umowy. Obecny kontrakt Polaka wiąże go z niemieckim klubem do czerwca 2023 roku. Coraz więcej pojawia się informacji, że 33-latek nie jest zadowolony z zachowania właścicieli Bayernu i już latem tego roku poszuka sobie nowego miejsca do gry.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Ekspert kreśli dwa scenariusze dla Lewandowskiego. Wykluczył transfer latem do Barcelony

Na najpoważniejszego kandydata do zakontraktowania Lewandowskiego wyrosła FC Barcelona. Zdaniem eksperta rynku transferowego z popularnego portalu Transfermarkt.de Mariusa Soyke, reprezentant Polski nie przeniesie się jednak do stolicy Katalonii. - Jest to mało prawdopodobne - stwierdził w rozmowie z tz.de.  

Soler w Barcelonie? Zdecydowana reakcja. Soler w Barcelonie? Zdecydowana reakcja. "Nie kłamcie"

Soyke uważa, że dla Polaka są w tej chwili możliwe dwa scenariusze. Pierwszy zakłada wypełnienia obecnego kontraktu z Bayernem i odejście jako wolny piłkarz dopiero latem 2023 roku. Drugi, przedłużenie współpracy z mistrzami Niemiec na kolejne lata. 

- FC Barcelona nie może sobie pozwolić na szereg opłat transferowych i pensji. Wydaje mi się, że jak na razie nie było żadnego szczególnego zainteresowania także z Anglii. Manchester United nie byłby dla Lewandowskiego atrakcyjną alternatywą bez udziału w Lidze Mistrzów (United są na szóstym miejscu w tabeli Premier League i niemal na pewno nie zagrają w przyszłym sezonie w LM - przyp. red.). 

- Jeśli chodzi o przedłużenie, to zależy od tego, czego chce klub. Lewandowski nadal jest wybitny, ale czy za dwa lata nadal będzie? Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, choć wciąż znacznie lepsi niż jakikolwiek inny zawodnik w swojej grupie wiekowej, poza Polakiem i Karimem Benzemą, wykazują spadek formy. Prędzej czy później prawdopodobnie stanie się to również z Lewandowskim - uważa Soyke i zaznacza, że Bayern prędzej czy później będzie musiał zdecydować się na zmianę pokoleniową w swoim składzie. 

Robert Lewandowski nadal imponuje formą, jednak w sierpniu skończy już 34 lata. Polak w tym sezonie rozegrał dla Bayernu Monachium 44 mecze, w których strzelił 49 goli. Zanotował także sześć asyst. 

Kibice Lecha i policjaPolicja w akcji. Użyła gazu łzawiącego przed Stadionem Narodowym

Więcej o: