PZPN dogadał się z Anglikami. Moder będzie się leczył w Polsce

Polski Związek Piłki Nożnej dopiął swego i porozumiał się z władzami Brighton w sprawie miejsca rehabilitacji Jakuba Modera. Pomocnik reprezentacji Polski przed miesiącem zerwał więzadła, wskutek czego będzie pauzował przez kilka miesięcy.

Dokładnie miesiąc temu Jakub Moder doznał bardzo poważnej kontuzji. W ligowym spotkaniu przeciwko Norwich City pomocnik reprezentacji Polski zerwał więzadła krzyżowego. Miał bardzo dużego pecha, bowiem na boisko wszedł w końcówce meczu i przebywał na nim przez zaledwie kilka minut.

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Poważna kontuzja Jakuba Modera

Początkowo trudno było ocenić, jak poważny jest uraz Modera. Pomocnik upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem i nie był w stanie kontynuować gry. Ostatecznie został zniesiony z boiska na noszach i już wtedy wydawało się, że sprawa jest poważna. Po dokładnych badania potwierdziły się najgorsze przewidywania.

Niecałe dwa tygodnie później, 13 kwietnia Jakub Moder przeszedł operację z rąk angielskiego doktora Andy'ego Williamsa. Specjalista ten wcześniej "naprawiał" zerwane więzadła takich piłkarzy, jak Alex Oxlade-Chamberlain czy Virgil van Dijk. "Operacja udana. Zbieram siły i wracam do pracy" - napisał sam Moder po operacji na Instagramie.

 

Michniewicz potwierdził, że Moder wróci do Polski

Tuż po ogłoszeniu informacji o zakresie kontuzji pomocnika, Polski Związek Piłki Nożnej zabiegał o to, aby jego rehabilitacja przebiegała w Polsce. Po kilku tygodniach rozmów na ten temat, polska federacja dopięła swego. Pod koniec tego miesiąca 23-latek pojawi się w klinice w Poznaniu, gdzie będzie dochodził do zdrowia.

Informację o dojściu do porozumienia z Brighton w tej sprawie przekazał Czesław Michniewicz w rozmowie z "Kanałem Sportowym". - Udało się przekonać sztab Brighton, żeby Jakub przechodził znaczną część rehabilitacji w Poznaniu. Walczyliśmy o to, był opór ze strony klubu - mówił.

Selekcjoner reprezentacji Polski wyjaśnił, dlaczego PZPN tak zabiegał o sprowadzenie Modera do kraju. - Im zależy na tym, żeby wyleczyć go dobrze, ale bez pośpiechu. Nam zależy na tym, aby wyleczyć go dobrze, ale szybko, by zdążył odbudować formę na mundial - dodał.

Więcej o: