Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jan Bednarek najlepszy w Premier League! Rywale daleko za Polakiem w tej klasyfikacji

Jan Bednarek, obrońca reprezentacji Polski i Southampton został w jednej klasyfikacji najlepszym zawodnikiem Premier League.

Jan Bednarek należał do najbardziej eksploatowanych zawodników Southampton w sezonie 2020/2021. Polak rozegrał aż 42. spotkania we wszystkich rozgrywkach, co przełożyło się na 3628 minut spędzonych na murawie. Więcej minut (3.960) rozegrał jedynie kapitan zespołu James Ward-Prowse.

Zobacz wideo Robert Lewandowski vs Rafał Gikiewicz: Co to było za starcie! [ELEVEN SPORTS]

Widok na zrujnowany stadion lekkoatletyczny Skry. Miasto na razie zaczyna przygotowania do remontu jego otoczenia. Sam stadion ma zostać wyremontowany - a właściwie zbudowany od nowa - w późniejszym etapie.Legendarny warszawski stadion zostanie odnowiony. Prace ruszyły! Podano koszt

2,33 przechwytów na mecz Bednarka

Jan Bednarek często był krytykowany przez angielskie media. Nie przeszkodziło mu to jednak, by wygrać jedną z klasyfikacji w Premier League. Reprezentant Polski został bowiem najlepszym zawodnikiem w liczbie przechwytów. W sumie w 36 meczach ligowych miał ich 84 (średnia 2,33). Drugi w tej klasyfikacji Josh Brownhill, pomocnik Burnley miał aż piętnaście, a trzeci - Ruben Neves, pomocnik Wolverhampton dziewiętnaście przechwytów mniej.

Dopiero poza "10" w tej klasyfikacji znaleźli się m.in. Harry Maguire (Manchester United) - 60. i N'Golo Kante (Chelsea) - 59. 

PSG chce piłkarza za 100 milionów euro. PSG chce piłkarza za 100 milionów euro. "Wielki talent"

25-letni Jan Bednarek w ubiegłym sezonie zdobył tylko jednego gola i miał jedną asystę. Southampton zajął dopiero 15. miejsce w tabeli Premier League. Wygrał tylko dwanaście z 38 spotkań, siedem zremisował i poniósł dziewiętnaście porażek.