Arsenal był jednym z sześciu angielskich klubów, który znalazł się w gronie 12 drużyn założycielskich Superligi. Tak jak pozostałe drużyny z Premier League, "Kanonierzy" podjęli decyzję o wycofaniu się z nowych rozgrywek. – Nie byliśmy autorem Superligi, zdecydowaliśmy, że wsiądziemy do pociągu, który akurat odjeżdżał ze stacji. Nasza decyzja była zła i okropna – powiedział przewodniczący zarządu Arsenalu, Vinai Venkatesham w rozmowie z fanami.
W miniony piątek wieczorem kibice Arsenalu protestowali poza stadionem, domagając się wycofania rodziny Kroenke z klubu. Powiesili także na latarni kukłę właściciela Stana Kroenke. Fani są niezadowoleni ze sposobu zarządzania, czego efektem jest brak awansu do Ligi Mistrzów w trzech ostatnich sezonach i obecna dziewiąta pozycja w tabeli pod wodzą Mikela Artety. Syn właściciela, Josh Kroenke, oświadczył podczas rozmowy na forum z kibicami, że rodzina nie ma zamiaru sprzedawać klubu.
Jeżeli jednak amerykańska firma wycofałaby się z zarządzania Arsenalu, to z tej okazji chce skorzystać twórca serwisu strumieniowego Spotify, Daniel Ek. Szwed jest kibicem Arsenalu i oświadczył fanom, że postara się kupić klub, jeżeli obecni właściciele ustąpią. – Jako dorastające dziecko kibicowałem Arsenalowi, od kiedy tylko pamiętam. Gdyby rodzina Kroenke sprzedawała klub, to zamierzam spróbować go kupić i zostać nowym właścicielem - napisał na Twitterze.
Rodzina Kroenke jest większościowym właścicielem Arsenalu od kwietnia 2011 roku. Od tego czasu klub wygrał czterokrotnie FA Cup (w sezonach 13/14, 14/15, 16/17 i 19/20) i Tarczę Wspólnoty (sezon 14/15, 15/16, 17/18 i 20/21). Jedyną szansą dla Arsenalu na awans do Ligi Mistrzów jest wygrana w Lidze Europy. Anglicy zmierzą się w półfinale z Villarrealem, a w przypadku awansu zagra ze zwycięzcą dwumeczu Manchester United – Roma.
Komentarze (0)
Twórca Spotify wchodzi w wielki futbol. Kupi wielki klub pod jednym warunkiem
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy - napisz pierwszy z nich!