Rewolucja w składzie mistrzów Polski. Siedmiu zawodników odchodzi z klubu

Jastrzębski Węgiel ogłosił, że siedmiu siatkarzy odchodzi z zespołu po zakończeniu sezonu 2020/2021. Michał Gierżot zostanie wypożyczony do innego klubu - czytamy na stronie internetowej mistrza Polski.

Jastrzębski Węgiel po raz drugi w swojej historii zdobył mistrzostwo Polski. Zespół prowadzony przez Andreę Gardiniego wygrał oba mecze w finale PlusLigi z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:1 i po 17 latach znów jest najlepszą drużyną w Polsce. Mimo odniesionego sukcesu na krajowym podwórku, jastrzębian czekają spore zmiany kadrowe.

Zobacz wideo PlusLiga. Złoto dla Jastrzębskiego Węgla. "Nikt w nas nie wierzył"

Siedmiu siatkarzy opuści Jastrzębskiego Węgla. Sześciu definitywnie, a Michał Gierżot na zasadzie wypożyczenia

Jastrzębski Węgiel poinformował za pośrednictwem strony internetowej, że zespół przed startem sezonu 2021/2022 opuści siedmiu zawodników. Definitywnie jastrzębian opuszcza Lukas Kampa, Jakub Bucki, Yacine Louati, Mohamed Al Hachdadi, Michał Szalacha oraz Grzegorz Kosok. Michał Gierżot z kolei zostanie wypożyczony do innego klubu.

- Wierzę, że odniesiony sukces w postaci mistrzostwa Polski pomoże zawodnikom w dalszym rozwoju. Największe podziękowania należą się zdecydowanie Lukasowi Kampie, który był filarem drużyny przez pięć sezonów. Zawsze utrzymywał wysoki poziom i miał bardzo pozytywny wpływ na zespół – powiedział prezes JW, Adam Gorol, cytowany przez stronę internetową klubu.

Mistrz Polski ogłosił także listę zawodników, którzy pozostaną w zespole i mają ważne kontrakty. Mowa tutaj o Jakubie Popiwczaku, Juriju Gladyrze, Łukaszu Wiśniewskim, Tomaszu Fornalu, Rafale Szymurze, Szymonie Bińku oraz Eemim Tervaporttim. Jastrzębski Węgiel też potwierdził, że siatkarzy w następnym sezonie wciąż będzie prowadził Andrea Gardini.

Więcej o:
Copyright © Agora SA