Najsłyniejszy stadion MŚ w Rosji zmieni się nie do poznania. Decyzja zapadła

Podczas MŚ rozgrywanych w 2018 roku w Rosji jeden ze stadionów wzbudził spore zainteresowanie. Arena Jekaterynburg wyróżniała się tym, że trybuny usytuowane za obiema bramkami znajdowały się poza bryłą całego obiektu. Okazuje się, że zostaną one zburzone, a w ich miejsce powstaną dwa ogromne telebimy.

Arena Jekaterynburg była jedną z najciekawszych architektonicznych projektów podczas rozgrywanego niemal dwa lata temu mundialu w Rosji. To właśnie na niej odbył się drugi mecz turnieju, w którym Egipt zmierzył się z Urugwajem. W sumie na stadionie zagrano cztery mecze fazy grupowej w Rosji. Wygląd obiektu w Jekaterynburgu już niedługo bardzo się zmieni.

Zobacz wideo Koronawirus. PGE Narodowy zachęca do zostania w domu. Pojawił się napis na elewacji

Stadion w Jekaterynburgu straci dwie trybuny

Departament Zamówień Publicznych obwodu swierdłowskiego opublikował przetarg zamówień publicznych na sumę wynoszącą 38 milionów rubli. Oryginalne trybuny za bramkami zostaną rozebrane, a elementy z nich będą wykorzystane na kilku stadionach obwodu swierdłowskiego. Łącznie zniknie z areny w Jekaterynburgu aż 12 tys. krzesełek. 5 tys. powędruje do stadion im. Aleksandra Kozicyna w Wierchniej Pyszmie, a pozostałe dostaną obiekty w Polewskoju, Beriozowskiju, Kamieńsku Uralskim, Krasnoufimsku i Talicy. Oprócz tego zostaną one również przekazane do Centrum Sportowego w Wierchniej Siniacisze. 

Nietypowe trybuny znajdujące się za bramkami na Arenie Jekaterynburg przestaną istnieć, a ich miejsce zostanie zajęte przez dwa ogromnej powierzchni telebimy, które domkną bryłę stadionu. Zmodernizowane zostaną również strefy pod trybunami, które mają zostać ocieplone, a także nastąpi likwidacja czterech piorunochronów. Całość ma kosztować około 13 milionów rubli.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: