Włosi rozpływają się w zachwytach nad Piotrem Zielińskim. Costacurta wygrał

Po ubiegłotygodniowym pogromie 6:1 w Amsterdamie, w środę Napoli ponownie okazało się lepsze od Ajaxu, wygrywając 4:2. Po raz kolejny jedną z czołowych postaci włoskiej drużyny był Piotr Zieliński, nad którego grą rozpływały się włoskie media. A najlepiej jego grę podsumował legendarny Alessandro Costacurta.

Napoli po raz kolejny pokazało, że w obecnym sezonie znajduje się w znakomitej formie. Drużyna prowadzona przez Luciano Spallettiego już wcześniej zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, a po raz kolejny świetne spotkanie rozegrał Piotr Zieliński, który był jedną z czołowych postaci swojego zespołu.

Włosi rozpływają się nad Piotrem Zielińskim

Piotr Zieliński rozegrał w tym meczu 89. minut, a już po pierwszych czterech cieszył się z asysty. Reprezentant Polski popisał się bardzo ładną asystą przy bramce Hirvinga Lozano, omijając nim całą defensywę Ajaxu, zanim Meksykanin znalazł drogę do siatki.

Spośród włoskich mediów, najwyższą ocenę wystawił Polakowi serwis calciomercato.it - 8,5. W uzasadnieniu napisano, że Zieliński "grał bardzo pewnie w pierwszej i drugiej połowie". Użyto przy tym takich zwrotów jak "finezja" i "coś fantastycznego". Portale calcionapoli1926.it i calcionapoli24.it oceniły go z kolei na 7,5.

"La Gazzetta dello Sport" napisała, że Zieliński popisał się "wspaniałą asystą i wieloma innymi efektownymi zagraniami, a także świetną współpracą z Kwaracchelią". Dziennik wystawił mu ocenę "7". Lepszą notę (7,5) otrzymał jedynie Gruzin.

Były znakomity obrońca Milanu, a obecnie ekspert telewizji Sky Alessandro Costacurta również pochwalił Zielińskiego. - Asysta Zielińskiego to było tiramisu i to jedno z tych lepszych. Dzięki temu bramka Lozano była równie piękna - skomentował.

Piotr Zieliński w tym sezonie notuje znakomite liczby. W 13 rozegranych jak dotąd spotkaniach Polak strzelił cztery bramki i zanotował sześć asyst.

Liga Mistrzów. Napoli ponownie lepsze od Ajaxu

Choć ze statystycznego punktu widzenia środowy mecz z Ajaxem Amsterdam był dość wyrównanym starciem, to jednak gospodarze wykazywali się lepszą skutecznością. Pokazali to już w pierwszej połowie, gdy po pierwszym kwadransie prowadzili już 2:0. Na listę strzelców wpisywali się Hirving Lozano i Giacomo Raspadori.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po przerwie Ajax ruszył do odrabiania strat - w 49. minucie bramkę kontaktową strzelił Davy Klaassen. Napoli nie dawało jednak za wygraną i w 62. minucie podwyższyło na 3:1, a rzut karny wykorzystał Chwicza Kwaracchelia. W 83. minucie Steven Bergwijn strzelił na 3:2, ale tuż przed upływem 90. minuty rezultat na 4:2 ustalił Victor Osimhen.