Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trabzonspor ukarany wykluczeniem z europejskich pucharów! UEFA była bezlitosna

UEFA poinformowała w oficjalnym komunikacie o wykluczeniu Trabzonsporu z europejskich pucharów! Lider tureckiej ekstraklasy z powodu nieprawidłowości finansowej nie będzie mógł rywalizować przez jeden sezon w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Jak poinformowała UEFA w środę w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej federacji, turecki Trabzonspor nie spełnił wymogów finansowych, zgodnie z wymogami umowy pomiędzy klubami a UEFA.

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Drugi gol Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Trabzonspor został ukarany za ten sam czyn karą wykluczenia z europejskich pucharów już w lipcu 2019 roku, jednak jej wykonanie zostało zawieszone, aby turecki klub mógł spełnić wszystkie wymogi. W środę potwierdzono, że lider tureckiej ekstraklasy nie wykorzystał swojej szansy, w związku z czym został ukarany wykluczeniem z rozgrywek.

UEFA zdecydowała, że Trabzonspor zostanie wykluczony z rozgrywek w jednej edycji w sezonach 2020/21 lub 2021/22, do której zdołałby się zakwalifikować. W obecnym sezonie turecki klub jest liderem ekstraklasy, mając 53 punkty po 26 kolejkach. Tyle samo "oczek" zebrał Istanbul Basaksehir, zajmujący 2. pozycję. Rozgrywki w Turcji ruszą ponownie 12 czerwca.

Przeczytaj także: