Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zagadka nowego klubu Saula z Atletico Madryt wyjaśniona

Wyjaśniła się zagadka, jaką od kilku dni były tajemnicze posty Saula Nigueza w mediach społecznościowych. Hiszpan, który łączony był z transferem do Manchesteru United, założył nowy klub w rodzinnej miejscowości.

Saul Niguez, za pośrednictwem mediów społecznościowych, zapowiadał, że w ciągu kilku dni ogłosi "nowy klub". Część kibiców odebrała to jako zapowiedź transferu hiszpańskiego pomocnika do Manchesteru United, który interesuje się nim od dłuższego czasu. Inni, zwracając uwagę na długość kontraktu piłkarza (jeszcze sześć lat - red.) i wysoką klauzulę odstępnego, twierdzili, że Saul ogłosi podpisanie umowy z klubem esportowym.

Zobacz wideo Piotr Parzyszek: Ta awantura z tym transferem tak długo trwała, że prawie się rozpłakałem w domu

Saul założył nowy klub w Hiszpanii

Chociaż ani jedni, ani drudzy ostatecznie nie mieli racji, to bliżej prawdy byli ci, którzy nie wierzyli w odejście Hiszpana z Atletico. Saul ogłosił bowiem powstanie nowego klubu. Club Costa City, bo tak nazywa się projekt pomocnika, będzie miał siedzibę w jego rodzinnym Elche.

Współtwórcą klubu jest rodzony brat pomocnika, a jego sponsorem technicznym firma Nike. Klub ma działać w formacie akademii, łącząc w sobie 30 mniejszych klubów z miejscowości, co oznacza, że grać w nim będzie ponad 500 młodych zawodników.

Saul do Atletico trafił w wieku juniora w 2010 roku. Do pierwszej drużyny został przesunięty po dwóch latach. W tym czasie m.in. dwukrotnie wygrał Ligę Europy, sięgnął po Puchar Hiszpanii i zagrał w finale Ligi Mistrzów. W obecnym sezonie Saul wystąpił w 37 meczach, w których strzelił cztery gole.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: