Oficjalnie: Ogromne zmiany w ekstraklasie! Koniec podziału na grupy! A to nie wszystko

Polski Związek Piłki Nożnej i władze Ekstraklasy S.A. poinformowały o zatwierdzonych zmianach w formacie PKO BP Ekstraklasy. Ze względu na napięty harmonogram rozegranych zostanie 30 kolejek. Poznaliśmy także terminarz rozgrywek.

Rozgrywki kolejnego sezonu ekstraklasy ruszą już w weekend 22-23 sierpnia. Wtedy zostanie rozegrana pierwsza z planowanych 30 kolejek. Zrezygnowano z formatu ESA37 ze względu na napięty harmonogram - m.in. rozgrywane w czerwcu, a przeniesione z 2020 roku mistrzostwa Europy. To oznacza koniec podziału na grupę mistrzowską i spadkową. Ostatnia runda spotkań ma zostać rozegrana 16 maja. 

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Zmiany w ekstraklasie na nowy sezon. Nowy format, terminarz i pięć zmian na mecz

W tym sezonie z najwyższej polskiej ligi spadnie jedna, a nie trzy drużyny, jak miało to miejsce w niedawno zakończonym sezonie. To efekt powiększenia ligi do 18 zespołów. Za kilkanaście dni poznamy trzeciego beniaminka nowego sezonu ligowego, a potem można się spodziewać opublikowania przez władze rozgrywek pełnego kalendarza meczów. 

Wprowadzono jeszcze jedną ważną zmianę odnośnie rozgrywania meczów. Zespoły będą miały możliwość przeprowadzenia pięciu zmian w składzie w trakcie jednego meczu. To zasada, którą przyjęto w niektórych europejskich ligach już w trakcie dokończenia trwających rozgrywek, ale w Polsce pozostawano przy trzech zmianach. Teraz się to zmieni. 

Przeczytaj także:

Więcej o: