Transferowa ofensywa Wisły Kraków! Kolejne znane nazwiska blisko klubu

Wisła Kraków szykuje prawdziwą ofensywę transferową. Na testach medycznych przebywa obecnie reprezentant Czarnogóry - Fatos Beciraj, ale znanych nazwisk łączonych z krakowskim klubem jest zdecydowanie więcej. Finalizacja rozmów powinna następować już wkrótce i jest szansa, że Artur Skowronek będzie miał nowych piłkarzy już na starcie przygotowań do sezonu.

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej informacji mówiących o możliwych transferach Wisły Kraków. W środę portal transfery.info poinformował o testach medycznych Fatosa Beciraja, czyli napastnika, którego nazwisko powinno być znane właściwie każdemu kibicowi, choć trochę interesującemu się europejską piłką. W zainteresowaniu Wisły Kraków są jednak także głośne i polskie nazwiska.  

Atmosferę związaną z transferami podgrzał też Jarosław Królewski, jeden z trójki właścicieli Wisły, który napisał wymownego tweeta.

Beciraj pod Wawelem szykowany jest na następcę Alona Turgemana. Izraelski napastnik przez ostatnie pół roku grał w krakowskim klubie na zasadzie wypożyczenia z Austrii Wiedeń. Pokazał się z dobrej strony - strzelił sześć goli - ale jego przyszłość jest niewiadomą, bo Wisły nie stać na skorzystanie z klauzuli transferu definitywnego (około pół miliona euro). Inną sprawą są problemy zdrowotne Turgemana, który w Wiśle rozegrał tylko dziewięć meczów. Wisła próbuje negocjować z Austrią Wiedeń, ale trzeba zauważyć, że wykładanie tak dużych pieniędzy za 29-letniego napastnika, który często łapie kontuzje, jest po prostu nieopłacalne. Z kolei kariera 32-letniego Beciraja pokazuje, że to piłkarz ze zdecydowanie lepszym zdrowiem i jest w stanie zagrać cały sezon bez większych urazów. Co więcej, wiele wskazuje na to, że po kontuzji odniesionej w przedostatnim meczu sezonu Turgemanowi przepadłby także niezwykle krótki okres przygotowawczy,

Artur Sobiech może trafić do Wisły?

Według naszych informacji rozmowy Wisły Kraków z Austrią Wiedeń wyglądają gorzej niż w zeszłym tygodniu i teraz są dużo większe szanse na to, że Turgeman w Wiśle już nie zagra. Turgeman wzbudził zainteresowanie innych klubów i Austria wyczuła możliwość zarobienia na piłkarzu. Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl poinformował zaś, że Wisła rozmawia z 30-letnim Arturem Sobiechem (wcześniej też informował o tym portal transfery.info), który w rundzie wiosennej gra na zapleczu tureckiej ekstraklasy. Polak w 15 meczach zdobył 7 bramek. Klub ma jednak poważne problemy finansowe i gdyby nie udało mu się awansować do ekstraklasy, to umowa z Sobiechem może zostać rozwiązana, a wówczas Sobiech mógłby zająć miejsce Turgemana. Według naszych informacji nie oznaczałoby to, że do klubu nie trafi Beciraj. Sobiech miałby być jego konkurencją. Bo obecnie Wisła ma w składzie tylko utalentowanego, 17-letniego Aleksandra Buksę. Buksa 21 razy wchodził na boisko w zakończonym sezonie i zdobył nawet 4 bramki. Jednak ze względu na odpowiednio zrównoważony rozwój trzeba odpowiednio dysponować jego siłami. 

Zobacz wideo

Wisła spogląda w kierunku Waldemara Soboty

Wisła Kraków ma także duży problem na skrzydłach, bo umów nie przedłużyli jeszcze Michał Mak, Kamil Wojtkowski i Rafał Boguski. Pozostanie Jakuba Błaszczykowskiego jest pewne, ale każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że 35-latek nie będzie w stanie zagrać całego sezonu. Wisła więc z uwagą patrzy w kierunku 32-letniego Waldemara Soboty, który może wrócić do polskiej ekstraklasy. Głównym rywalem wydaje się być tutaj Śląsk Wrocław, który też chciałby mieć skrzydłowego u siebie.

Wisła chce zarabiać na piłkarzach

Artur Skowronek patrzy w kierunku kilku doświadczonych piłkarzy, którzy z miejsca zapewniliby odpowiednią jakość, ale władze krakowskiego klubu chciałyby też sprowadzić piłkarza, na którym w przyszłości będzie można jeszcze zarobić. Wisła rozmawia obecnie z niezwykle efektywnym Austriakiem Stefanem Saviciem, który w kończącym się sezonie zdobył 7 bramek i zaliczył 9 asyst dla NK Olimpia Lublana. Jego kontrakt ze słoweńskim klubem nie zostanie przedłużony, dlatego nie trzeba by płacić za 26-latka. Jego transfer może być jednak uzależniony od sprzedaży jednego ze środkowych pomocników. Najwięcej mówi się tutaj o Vukanie Saviceviciu. 

Aktualizacja: Wisła Kraków potwierdziła sprzedaż Savicevicia. Od sezonu 2020/2021 czarnogórski pomocnik będzie reprezentować barwy tureckiego Samsunsporu, do którego przechodzi na zasadzie transferu gotówkowego. Według naszych informacji Wisła zarobiła na tym transferze około 300-350 tysięcy euro.

Pogłoski mówią również o tym, że Wisła była też zainteresowana piłkarzem, który już raz podpisał kontrakt z Białą Gwiazdą, ale umowa szybko została rozwiązana. Chodzi tutaj o Asmira Suljicia, który od stycznia nie ma umowy z żadnym z zespołów. - Zanim miałem podpisać kontrakt, kontaktował się ze mną trener zespołu, Joan Carillo. Powiedział mi, że Wisła Kraków to największy klub w Polsce. Zaakceptowałem warunki, aczkolwiek dowiedziałem się o jego trudnej sytuacji. Przemyślałem tę decyzję i zdecydowałem się na rozwiązanie umowy. Od tamtej pory śledziłem jednak sytuację Wisły i wiem, że ostatnio trochę się poprawiła. Może wkrótce rzeczywiście powalczy o tytuł - mówił niedawno Suljić w rozmowie z portalem futbolnews.pl. To jednak nie są wszystkie nazwiska piłkarzy, z którymi rozmawia Wisła Kraków. Klubowi zostało także zaproponowanych kilku perspektywicznych zawodników, ale problemem mogą być tu finanse. 

Więcej o: