Są terminy baraży o ekstraklasę. Kiedy poznamy ostatniego beniaminka?

Ustalone zostały terminy półfinałowych meczów barażowych o ekstraklasę. Oba spotkania rozegrane zostaną we wtorek - 28 lipca.

Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec. To dwie drużyny z pierwszej ligi, które są już pewne gry w ekstraklasie. Ale wolne zostało jeszcze jedno miejsce, o które powalczą jeszcze cztery zespoły. Trzy już znamy: Warta Poznań, Radomiak i Miedź Legnica. One są już pewne gry w barażach. Pewne jest też to, że Warta i Radomiak będą gospodarzami półfinałowych spotkań.

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Cztery zespoły wciąż w grze

Ale jeszcze nie wiadomo, jak będą wyglądały dokładne pary 1/2 baraży. O wszystkim zadecyduje 34. kolejka pierwszej ligi, która rozegrana zostanie w sobotę. W grze o ostatnie wolne miejsce w barażach są: Bruk-Bet Termalica Nieciecza (47 pkt - gra z Odrą Opole), Chrobry Głogów (46 pkt - gra z Podbeskidziem), Puszcza Niepołomice (45 pkt - gra z Radomiakiem) i GKS Tychy (44 pkt - gra z GKS Bełchatów).

Puszcza i Chrobry bez licencji na ekstraklasę

Duży problem mają zespoły Puszczy Niepołomice i Chrobrego Głogów. Kluby nie otrzymały licencji na grę w ekstraklasie. Oznacza to, że jeśli któryś klubów wywalczy udział w barażach o awans, to nie będzie mógł wziąć w nich udziału. Drużynom przysługuje jednak odwołanie od tej decyzji i być może zostanie ona zawieszona na czas meczów o ekstraklasę.

Baraże o ekstraklasę

  • Półfinały - wtorek (28 lipca):
  • 17:40 - Radomiak Radom - 5. zespół Fortuna I ligi
  • 20:40 - Warta Poznań - 6. zespół Fortuna I ligi

Finał odbędzie się 31 lipca o 17:40. Wszystkie mecze będą transmitowane przez Polsat Sport.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: