Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cracovia dobrowolnie podda się karze. Chce uzyskać łagodny wyrok za korupcję

W poniedziałek rzecznik dyscyplinarny PZPN złożył wniosek do Komisji Dyscyplinarnej o ukaranie krakowskiego klubu za czyny korupcyjne. Komisja będzie miała teraz szereg możliwości, jeśli chodzi o możliwości nałożenia kar, od grzywny

"Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020 r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020 r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują - w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego - na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa" - poinformował dwa tygodnie temu Polski Związek Piłki Nożnej.

Zobacz wideo Janusz Gol wskazał najlepszego piłkarza i dwie najlepsze drużyny ekstraklasy [SEKCJA PIŁKARSKA #51]

W poniedziałek Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny PZPN, złożył wniosek do Komisji Dyscyplinarnej o ukaranie krakowskiego klubu za czyny korupcyjne, których Cracovia dopuściła się w sezonie 2003/2004. Jak informuje Interia, władze Cracovii są skłonne dobrowolnie poddać się karze, zapłacić wysoką grzywnę, aby uniknąć za wszelką cenę punktów ujemnych. Wydaje się jednak, że o takim rozwiązaniu "Pasy" mogą zapomnieć.

Dobrą informacją dla Cracovii może być jednak fakt, że w 2008 r. PZPN podjął decyzję, że za czyny korupcyjne sprzed czerwca 2005 r. będzie karał jedynie do końca czerwca 2009 r. Z tego względu najsurowszą karą, jaką "Pasy" mogą otrzymać, może być odjęcie punktów na rozpoczęcie nowego sezonu. O możliwej wysokości kary i dlaczego Cracovia musi liczyć się z karą grzywny i odjęcia punktów pisał w swoim tekście Kacper Sosnowski.

Przeczytaj także: