Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michał Żyro został bez klubu. Odszedł z dwóch zespołów jednocześnie

Michał Żyro odchodzi z Pogoni Szczecin, ale nie wróci do Wolverhampton, bo w lipcu wygasa jego kontrakt z angielskim klubem.

Michał Żyro trafił do Pogoni przed tym sezonem na zasadzie wypożyczenia z Wolverhampton Wanderers. Polak nie wróci jednak do klubu Premier League, jako że z końcem czerwca wygasa jego kontrakt, a nie ma szans na regularną grę w Anglii.

Zobacz wideo

W minionym sezonie LOTTO Ekstraklasy 26-latek wystąpił w 11 meczach, w których zdobył bramkę. Na murawie przebywał łącznie przez zaledwie 256 minut. W Anglii też nie mógłby liczyć na regularną grę, więc Wolverhampton nie jest zainteresowany przedłużeniem kontraktu.

Michał Żyro "miał pecha w kwestii zdrowia"

Dlaczego Żyro nie będzie kontynuował swojej kariery w Pogoni Szczecin? - Dobrze zintegrował się z drużyną. Miał jednak pecha w kwestii zdrowia. Nie mógł przez to wejść w rytm oraz dojść do odpowiedniego stopnia przygotowania. Bardzo mocno pracował. Dokonał postępu. Jest w znacznie lepszej formie niż jakiś czas temu. Jego wyobrażenia na temat pobytu w Pogoni też pewnie w momencie przyjścia były inne. Kontuzje są częścią piłki. Michałowi i wszystkim innym zawodnikom życzę oczywiście dobrze w przyszłości. Żegnamy się i jest też w tym smutek, nawet jeśli obie strony na tym skorzystają. Powstają przecież bliższe relacje - już kilka tygodni temu stwierdził trener Pogoni.