Oficjalnie: Michał Żyro odchodzi z Pogoni Szczecin. "Miał inne wyobrażenia"

Michał Żyro odejdzie z Pogoni Szczecin - poinformował trener klubu ekstraklasy Kosta Runjaić i wytłumaczył powody takiej decyzji.

- Michał Żyro i Jin Izumisawa odchodzą po sezonie. Rozmawialiśmy z piłkarzami na ten temat i myślę, że ta decyzja jest dobra dla wszystkich stron - powiedział Kosta Runjaić. Żyro trafił do Pogoni przed tym sezonem na zasadzie wypożyczenia z Wolverhampton Wanderers. Polak nie wróci jednak do klubu Premier League, jako że z końcem czerwca wygasa jego kontrakt, a nie ma szans tam grać.

Zobacz wideo

Michał Żyro dokonał postępu, "ale miał inne wyobrażenia"

Dlaczego Żyro nie będzie kontynuował swojej kariery w Pogoni Szczecin? - Dobrze zintegrował się z drużyną. Miał jednak pecha w kwestii zdrowia. Nie mógł przez to wejść w rytm oraz dojść do odpowiedniego stopnia przygotowania. Bardzo mocno pracował. Dokonał postępu. Jest w znacznie lepszej formie niż jakiś czas temu. Jego wyobrażenia na temat pobytu w Pogoni też pewnie w momencie przyjścia były inne. Kontuzje są częścią piłki. Michałowi i wszystkim innym zawodnikom życzę oczywiście dobrze w przyszłości. Żegnamy się i jest też w tym smutek, nawet jeśli obie strony na tym skorzystają. Powstają przecież bliższe relacje - stwierdził trener Pogoni na konferencji prasowej przed ostatnim meczem w tym sezonie. W niedzielę ekipa Runjaicia zagra z Cracovią. Żyro w tym sezonie rozegrał 11 meczów w ekstraklasie, w których strzelił jednego gola.

Więcej o: