Ekstraklasa. Michał Żyro wrócił do treningów, ale nie jest w optymalnej formie

Michał Żyro nie zagra w meczu Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok. Pięciokrotny reprezentant Polski wrócił do treningów po kontuzji, ale Kosta Runjaic zaznaczył, że Żyro nie jest w optymalnej formie.

Jego transfer miał być hitem letniego okna transferowego w ekstraklasie. Pogoń Szczecin wypożyczyła Michała Żyrę z Wolverhampton. Władze klubu liczyły, że 26-latek będzie jednym z kluczowych piłkarzy w zespole Kosty Runjaicia, ale nie zagrał jeszcze w oficjalnym meczu szczecińskiego klubu.

Wszystko przez kontuzję, której doznał podczas rozgrzewki przed meczem z Koroną Kielce. Żyro uszkodził mięsień przywodziciela.

- Musimy obserwować, jak przywodziciel będzie pracował przy maksymalnych obciążeniach – tłumaczy doktor Bartosz Paprota na oficjalnej stronie internetowej Pogoni Szczecin. Żyro na debiut będzie musiał poczekać. Były zawodnik Legii Warszawa nie wystąpi w meczu z Jagiellonią Białystok.

- Nie jest w optymalnej formie po kontuzji - zaznaczył Kosta Runjaic, szkoleniowiec szczecińskiego klubu na oficjalnej konferencji prasowej.

Pogoń Szczecin zajmuje 10. miejsce po 11. kolejce Lotto Ekstraklasy. Drużyna Runjaicia zdobyła 13 punktów.

***

Neymar błagał o transfer. Niemal płakał

Ronaldo oskarżony o gwałt. Sprawa może potrwać bardzo długo

Krzysztof Piątek na celowniku dwóch gigantów

Barcelona odcina się od Ronaldinho

Więcej o: