Fatalne wieści przed meczem Polska - Austria. Nadciąga kataklizm

W piątek o godz. 18 reprezentacja Polski rozegra mecz z Austrią - będzie to bardzo ważne spotkanie, od którego może zależeć awans z grupy na mistrzostwach Europy. Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem Niemcy przekazali fatalne wieści. Okazuje się, że do Berlina, gdzie zostanie rozegrane spotkanie, nadciągają bardzo silne burze.

Zapraszamy do lektury tekstów, które tworzą nasz Magazyn.Sport.pl na Euro. Świetni autorzy, mocne teksty, ciekawe tematy - trochę o piłce, a trochę wokół niej. Usiądźcie wygodnie i poczytajcie >>> Magazyn.Sport.pl.
***
Po porażce 1:2 z Holandią w pierwszej kolejce grupy D na Euro 2024 ekipa Michała Probierza w piątek zagra mecz w Austrią. Obie pokonane na starcie turnieju drużyny potrzebują punktów, by walczyć o awans z grupy. Spotkanie w Berlinie rozpocznie się o godz. 18.

Zobacz wideo Piłkarze ruszyli na trening... rowerami!

Fatalne prognozy pogody przed meczem Polski. Niemcy ostrzegają

Na kilka godzin przed meczem Niemcy przekazali fatalne wiadomości. "Berliner Zeitung" informuje, że w piątek stolicę kraju mają nawiedzić gwałtowne burze. "Podczas silnych burz może spaść ulewny deszcz, a nawet grad. Według prognoz porywy mogą osiągnąć prędkość do 130 kilometrów na godzinę. Lokalnie nie można wykluczyć nawet krótkotrwałych tornad" - czytamy w tekście. Opady zapowiadane są na godzinę 16, a następnie na 21. 

Dziennikarze przypominają również, że ostatnio burze nawiedziły Berlin we wtorek. Wówczas z tego powodu zamknięto strefy kibica przy Bramie Brandenburskiej i Reichstagu. Obecnie nie wiadomo, czy taka sama decyzja może zapaść i w piątek.

Przed meczem pojawiły się również dobre informacje, jeśli chodzi o reprezentację Polski. Michał Probierz przekazał na konferencji prasowej, że zarówno Robert Lewandowski, jak i Paweł Dawidowicz wyleczyli kontuzje i będą mogli zagrać z Austrią. - Trenowali już w środę, odczucia były dobre, więc mam nadzieję, że po tym treningu będzie podobnie. Mamy tylko 45-minutowe zajęcia i po nich usiądę z lekarzem i wszystko sobie omówimy. Ale najbardziej cieszę się z tego, że wszyscy piłkarze z nami trenują i mogę na nich liczyć - powiedział.

***
Zapraszamy do lektury tekstów, które tworzą nasz Magazyn.Sport.pl na Euro. Świetni autorzy, mocne teksty, ciekawe tematy - trochę o piłce, a trochę wokół niej. Usiądźcie wygodnie i poczytajcie >>> Magazyn.Sport.pl.

Magazyn.Sport.pl na EuroMagazyn.Sport.pl na Euro Marta Kondrusik

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.