Dziekanowski zrównał kadrowicza z ziemią przed meczem z Austrią. "Nie ma szans"

Wielkimi krokami zbliża się mecz reprezentacji Polski z Austrią. Temat nadchodzącego spotkania poruszył Dariusz Dziekanowski w felietonie dla "Przeglądu Sportowego". Były piłkarz brutalnie ocenił jednego z reprezentantów Polski i stwierdził, że nie powinien zagrać z Austriakami. "W środku boiska powinni zagrać Jakub Moder, Jakub Piotrowski oraz Piotr Zieliński" - czytamy.

W pierwszym meczu na mistrzostwach Europy reprezentacja Polski zmierzyła się z Holandią. Ekipa Michała Probierza zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i objęła nawet prowadzenie za sprawą Adama Buksy. Niestety nie utrzymała korzystnego wyniku i ostatecznie przegrała 1:2. 

Zobacz wideo Ile kosztują napoje i przekąski na stadionie na Euro 2024?

Dariusz Dziekanowski nie chce Szymańskiego w pierwszym składzie

Wielkimi krokami zbliża się kolejny mecz reprezentacji Polski. Tym razem będzie to kluczowe starcie z Austrią. Jeśli Polacy marzą o wyjściu z grupy, muszą pokonać najbliższych rywali. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ Austriacy są w dobrej formie i grają bardzo agresywnie. Uwagę na to zwrócił Dariusz Dziekanowski, który stwierdził, że w nadchodzącym meczu nie powinien zagrać Sebastian Szymański. 

"Na pewno musimy wzmocnić środek boiska. Zdziwię się, jeśli w pierwszej jedenastce ponownie wybiegnie Sebastian Szymański. Po pierwsze dlatego, że zagrał kiepsko przeciwko Holendrom, a po drugie – w fizycznej walce z Austriakami nie ma szans. W środku boiska powinni zagrać Jakub Moder, Jakub Piotrowski oraz Piotr Zieliński. Moim zdaniem mecz na ławce powinien rozpocząć Kacper Urbański" - napisał w felietonie dla "Przeglądu Sportowego". I dodał również, że obok Roberta Lewandowskiego powinien zagrać Adam Buksa. 

Już wcześniej występ Szymańskiego skrytykował również Artur Wichniarek. - Można powiedzieć, że Szymański sam skasował się ze składu. Myślę, że on zdaje sobie sprawę, że nie jest już zawodnikiem, którym był, wchodząc do reprezentacji - powiedział w rozmowie z TVP Sport. Sebastian Szymański ma już na koncie 35 występów w reprezentacji Polski, w których zdobył zaledwie trzy bramki i zanotował cztery asysty. 

Mecz reprezentacji Polski z Austrią odbędzie się już w piątek o godzinie 18:00. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.