Bońka poniosły emocje. Pożegnanie z klasą i szacunkiem. "Nie zawsze była chemia"

"Mój szacunek dla Ciebie i za Twoje umiejętności piłkarskie i wspaniałe mecze pozostanie na zawsze" - takim wpisem Zbigniew Boniek uhonorował Jakuba Błaszczykowskiego. Były kapitan reprezentacji Polski w sobotę 5 sierpnia oficjalnie zakończy karierę. Nie zabrakło też szczerego wyznania.

Jakub Błaszczykowski 20 lipca ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Miesiąc wcześniej po raz ostatni wystąpił w narodowych barwach w towarzyskim meczu z Niemcami. Oficjalne pożegnanie byłego kapitana reprezentacji Polski odbędzie się jednak w sobotę 5 sierpnia przed meczem Wisły Kraków ze Stalą Rzeszów.

Zobacz wideo Fernando Santos wezwany na dywanik. Specjalne spotkanie w PZPN

Boniek pożegnał Błaszczykowskiego. Szczerze o ich relacji. "Nie zawsze między nami była chemia"

Uroczystość będzie miała miejsce na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie tuż przed rozpoczęciem spotkania, które zaplanowane jest na godz. 17:30. W samym meczu Błaszczykowski nie zagra. W tym ważnym dla niego dniu z różnych stron spływają podziękowania i gratulacje za całą karierę. Swojego byłego gracza w piękny sposób doceniła chociażby Borussia Dortmund. Teraz dołączył do niej Zbigniew Boniek.

Były prezes PZPN podzielił się bardzo osobistym tweetem skierowanym wprost do Błaszczykowskiego. "Nie zawsze między nami była chemia, ale mój szacunek dla Ciebie i za Twoje umiejętności piłkarskie i wspaniałe mecze pozostanie na zawsze. Dzięki Kuba za piękne mecze, za wspaniałe Euro 2016, za piękną karierę klubową. Witam w nowej roli i życzę powodzenia" - napisał.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Błaszczykowski do Wisły Kraków dołączył w 2019 r. z Wolfsburga. Wcześniej występował w jej barwach w latach 2005-2007. Rozegrał dla niej łącznie 112 spotkań, w których zdobył 19 bramek i miał 22 asysty. Lepsze statystyki notował tylko w Borussii Dortmund, gdzie spędził blisko 10 lat, rozegrał 253 mecze, zdobył 32 bramki i zanotował 52 asysty. Ponadto 109 razy wystąpił w reprezentacji Polski i strzelił dla niej 21 goli, w tym dwa na wspomnianym przez Bońka Euro 2016 (w meczach z Ukrainą w fazie grupowej i Szwajcarią w 1/8 finału).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.