Gol jak z gry komputerowej. To prawdziwe uderzenie. "Gol sezonu?" [WIDEO]

W minionej kolejce USL Championship byliśmy świadkami fenomenalnej bramki. Zawodnik Birmingham Legion Neco Brett pokonał bramkarza Colorado Springs świetnym uderzeniem z przewrotki. "Gol sezonu?!" - pyta oficjalny profil rozgrywek na Twitterze.

W nocy z piątku na sobotę Colorado Springs podejmowało na własnym stadionie Birmingham Legion w 23. kolejce USL Championship (drugi poziom rozgrywkowy w Stanach Zjednoczonych). Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i prowadzili już po 11 minutach dzięki trafieniu Deshane'a Beckforda.

Kapitalne trafienie w USL Championiship. Bramkarz bez szans

Colorado Springs utrzymało prowadzenie do końca pierwszej połowy. Po wznowieniu gry nieco lepiej spisywali się goście, czego efektem jest fenomenalna bramka z 58. minuty. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybili obrońcy Colorado. Szybko podbiegł do niej Neco Brett i kapitalnym uderzeniem z przewrotki pokonał bramkarza rywali. "Gol sezonu?!" - pyta oficjalny profil rozgrywek na Twitterze.

W dalszej części meczu oba zespoły prezentowały wyrównany poziom i wydawało się, że podzielą się punktami. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do Colorado Springs. W 85. minucie bramkę zdobył Juan Tejada. Tym samym gospodarze wygrali 2:1. Dzięki zwycięstwu wskoczyli tymczasowo na piąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Birmingham Legion z kolei plasuje się na szóstym miejscu w Konferencji Wschodniej.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Neco Brett jest piłkarzem Birmingham Legion od stycznia tego roku. Wówczas przeniósł się tam z New Mexico United. W przeszłości Jamajczyk występował również między innymi w Reading United i Portland Timbers. W bieżącym sezonie rozegrał łącznie 18 meczów, w których strzelił cztery gole i zaliczył dwie asysty. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa w listopadzie tego roku. Portal transfermarkt.de wycenia go na 250 tysięcy euro.