Messi największym "chodziarzem" MŚ 2022. Lewandowski tuż za nim i Glik

Brytyjski "The Athletic" opublikował nietypowy ranking. Dziennikarze przyjrzeli się, którzy piłkarze na mistrzostwach świata w Katarze chodzą najwięcej po boisku. W zestawieniu wysoko uplasował się Robert Lewandowski, a miejsce znalazło się także dla drugiego reprezentanta Polski.

Robert Lewandowski przełamał złą serię na mistrzostwach świata w spotkaniu z Arabią Saudyjską. Polak trafił do siatki raz, chociaż miał jeszcze kilka okazji, aby podwyższyć rezultat. - To jest spełnienie marzeń - rozpoczął. - Kiedy grasz dla reprezentacji Polski, zawsze dobro drużyny jest na pierwszym miejscu, ale chcąc nie chcąc jestem napastnikiem i jest z tyłu głowy kilkadziesiąt procent tego, żeby też strzelić bramkę - powiedział po meczu kapitan naszej kadry.

Zobacz wideo Dlaczego kibicujesz Polsce?

Robert Lewandowski w czołówce rankingu "chodziarzy" mundialu

Lewandowski przez większość meczu z Arabią był aktywny, szukał gry. Jak się jednak okazuje, nie do końca. Brytyjski serwis "The Athletic" podczas trwających mistrzostw świata w Katarze opublikował ranking zawodników, którzy pokonali największy dystans na boisku... chodząc. Znalazło się w nim miejsce dla naszych reprezentantów.

Jak widać, w zestawieniu na pozycji lidera znajduje się nie kto inny jak Lionel Messi, który przeszedł aż 4625 metrów. Tuż za jego plecami reprezentant Ghany, Mohammed Salisu. Najwyżej z Polaków, na 5. miejscu znalazł się właśnie nasz kapitan, który chodząc, przemierzył 4464 metrów. Poza Robertem w rankingu znalazł się też Kamil Glik z przemierzonymi 4278 metrami.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Na chodzonego z Argentyną nie wygramy

Na razie jesteśmy liderem grupy C z czterema punktami na koncie, jednak przed nami jeszcze jeden, najważniejszy mecz. Nasze najbliższe spotkanie przeciwko Argentynie będzie wymagało dużo więcej zaangażowania i siły niż wszystkie dotychczasowe. Jeśli chociaż uda nam się zremisować, wtedy awansujemy do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

  1. Polska, 4 punkty, bilans bramkowy 2:0
  2. Argentyna, 3 punkty, 3:2
  3. Arabia Saudyjska, 3 punkty, 2:3
  4. Meksyk, 1 punkt, 0:0

Mecz z reprezentacją Argentyny odbędzie się w środę 30 listopada na stadionie 974 w Dosze. W tym samym czasie na Lusail Iconic Stadium Arabia Saudyjska zagra z Meksykanami. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.