Oto skład Polaków. Tak zagramy z Arabią Saudyjską

Reprezentacja Polski w sobotę o godz. 14 zmierzy się w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw świata z Arabią Saudyjską. Na krótko przed pierwszym gwizdkiem poznaliśmy skład naszej drużyny. Czesław Michniewicz zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w porównaniu do spotkania z Meksykiem - zagramy na dwóch napastników.

Reprezentacja Polski przystępuje do być może najważniejszego meczu podczas fazy grupowej mistrzostw świata. Po remisie 0:0 z Meksykiem przyszedł czas na starcie z Arabią Saudyjską, niespodziewanym liderem naszej grupy. Choć piłkarze Herve Renarda sensacyjnie pokonali 2:1 Argentynę, wciąż są rywalem zdecydowanie w naszym zasięgu. Polacy muszą ten mecz wygrać, by do ostatniego spotkania, właśnie z Argentyną, podejść spokojniej. 

Zobacz wideo To nie mecz o wszystko, ale stracić punkty z Arabią Saudyjską?

Polska - Arabia Saudyjska. Czesław Michniewicz odkrywa karty. Są zmiany

Ewentualna wygrana nad Saudyjczykami sprawi, że Polacy będą o krok od awansu do fazy pucharowej. Droga do tego jeszcze daleka, ale pierwszy krok można zrobić w sobotę. Polska drużyna w meczu z Meksykiem zagrała słabo, pozwoliła dominować rywalom. Teraz musi być inaczej.

I ma być inaczej. Czesław Michniewicz potwierdził, że dokona kilku zmian w składzie na Arabię Saudyjską.  - Czy będą jakieś zmiany na mecz z Arabią? Pewnie dwie, może trzy. Zobaczymy. W każdym razie niewiele - powiedział selekcjoner dziennikarzom zebranym na piątkowym treningu kadry. 

"Gdyby sugerować się ostatnim treningiem kadry, w meczu z Arabią powinniśmy wrócić do sprawdzonego systemu z dwójką cofniętych środkowych pomocników. Będą nimi Grzegorz Krychowiak i Krystian Bielik, który w meczu z Meksykiem pojawił się na boisku po przerwie, kiedy zmienił słabo grającego Zalewskiego" - pisał dla Sport.pl prosto z Kataru Bartłomiej Kubiak

Jak zagramy z Arabią? Michniewicz zaskoczył. Do wyjściowego składu faktycznie wrócił Krystian Bielik, ale ważniejsza zmiana jest z przodu - u boku Roberta Lewandowskiego, pierwszy raz od ponad roku, zagra od pierwszych minut także Arkadiusz Milik. Napastnik Juventusu ostatni raz stworzył duet napastników z naszym kapitanem w listopadzie 2021 roku w meczu eliminacji MŚ z Andorą (4:1). Wówczas Milik zdobył też swoją ostatnią bramkę w narodowych barwach. 

Od pierwszej minuty będziemy oglądać Bartosza Bereszyńskiego, który po starciu z Meksykiem narzekał na problemy z mięśniem dwugłowym. Na szczęście nie okazał się to uraz poważny i defensor jest w pełni gotowy do gry.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Arabią Saudyjską: 

  • Skład reprezentacji Polski: Szczęsny - Bereszyński, Kiwior, Glik, Cash - Zieliński, Krychowiak, Bielik, Frankowski - Milik, Lewandowski

Skład Arabii Saudyjskiej:

  • Alowais - Abdulhamid, Alamri, Albulayhl, Alburayk - Almalki, Alanjei, Kanno - Albrikan, Alshehri, Aldawsari.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.