Morawiecki zabrał głos ws. meczu z Rosją. "Mistrz jest mistrzem"

Wyrazy uznania i podziękowania dla Cezarego Kuleszy i polskich piłkarzy za decyzję o nierozgrywaniu meczu barażowego z Rosją. Głos zabrał również polski premier, Mateusz Morawiecki.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza w sobotnie przedpołudnie poinformował na Twitterze, że reprezentacja Polski nie rozegra meczu barażowego o mistrzostwa świata w Katarze. "Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowiska" – napisał prezes PZPN.

Zobacz wideo Wielki powrót do reprezentacji Polski. Największy beneficjent odejścia Sousy

Jest reakcja z Rosji ws. decyzji PZPN o barażu. Absurdalna. Jest reakcja z Rosji ws. decyzji PZPN o barażu. Absurdalna. "Mogą mówić, co chcą"

Takie samo stanowisko zajęli piłkarze reprezentacji Polski. Wystosowali oni wspólne oświadczenie. "My, piłkarze reprezentacji Polski, wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną wciąż przebywa w Kijowie" – czytamy w komunikacie. W swoich mediach społecznościowych oświadczenie zamieścili Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak czy Matty Cash. Decyzję Kuleszy poparł również Robert Lewandowski.

Więcej treści sportowych znajdziecie również na Gazeta.pl

Politycy chwalą PZPN i polskich piłkarzy. Najpierw Duda, potem Morawiecki

Zdecydowana większość kibiców, dziennikarzy i obserwatorów z entuzjazmem przyjęła komunikaty piłkarzy i Kuleszy. Prezes PZPN został poparty m.in. przez prezydenta Andrzeja Dudę. "I słusznie, Panie Prezesie. Nie gra się z bandytami!" – napisała na Twitterze głowa państwa.

Boniek zabrał głos ws. oświadczenia piłkarzy. Dostał kontrę od dziennikarza Boniek zabrał głos ws. oświadczenia piłkarzy. Dostał kontrę od dziennikarza

Na decyzję Kuleszy i polskich piłkarzy zareagował również premier Mateusz Morawiecki. "Mistrz jest mistrzem w każdej sytuacji. Nie można grać meczu z Rosją w takich okolicznościach. Złu trzeba się przeciwstawić na każdym polu, również sportowym. Ogromnie dziękuję za te decyzję Cezaremu Kuleszy, kapitanowi Robertowi Lewandowskiemu i całej drużynie. Jesteście wielcy!" – napisał szef rady ministrów na Twitterze.

Agresja Rosji na Ukrainę

W poniedziałkowy wieczór Władimir Putin oficjalnie uznał niepodległość separatystycznych republik - Donieckiej i Ługańskiej. W czwartek rano rozpoczęła się natomiast rosyjska inwazja na Ukrainę. Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej" i wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. Ostrzelane zostały punkty militarne na terenie całego kraju. Pojawiają się również doniesienia o atakach na cywilów. Aktualnie toczą się ciężkie walki o Kijów, stolicę Ukrainy.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Polacy już wygrali. Decyzja ws. barażu z Rosją przejdzie do historii. Szacunek dla kadry Polacy już wygrali. Decyzja ws. barażu z Rosją przejdzie do historii. Szacunek dla kadry

Więcej o: