Jest reakcja z Rosji ws. decyzji PZPN o barażu. Absurdalna. "Mogą mówić, co chcą"

Piłkarze reprezentacji Polski w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej podjęli decyzję o odmowie gry w barażu o awans na mistrzostwa świata przeciwko Rosji ze względu na inwazję tego kraju na Ukrainę. Pojawiła się pierwsza reakcja z Rosji. - Poddać się, nie poddać się. Mogą mówić, co chcą - powiedział cytowany przez sport.ru działacz Rosyjskiej Unii Piłkarskiej (RFU), Michaił Gerszkowicz.

Polski Związek Piłki Nożnej w sobotę przekazał jasne stanowisko ws. barażu o awans na mistrzostwa świata przeciwko Rosji. "Reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja" - napisał prezes Cezary Kulesza na Twitterze.

Zobacz wideo Brzęczek eliminuje główny problem Wisły. "Szkoda, że tak późno"

"Mogą mówić, co chcą". Działacz Rosyjskiej Unii Piłkarskiej komentuje decyzję Polski ws. barażu

Sprawa spotkała się z pozytywną reakcją w kraju i światowych mediach, które cytują stanowisko PZPN-u i oświadczenie Roberta Lewandowskiego, wywierając tym samym presję na FIFA. A jak zareagowała Rosja? Media do tej pory przekazywały sprawę wyłącznie informacyjnie, ale pojawiają się już pierwsze komentarze z krytyką lub próbą pokazania obojętności wobec decyzji Polaków. 

Nie zagramy barażu z Rosją! Jasna postawa PZPN: Czas na czyny!Nie zagramy barażu z Rosją! Jasna postawa PZPN: Czas na czyny!

- Poddać się, nie poddać się. Mogą mówić, co chcą - powiedział cytowany przez portal sport.ru działacz Rosyjskiej Unii Piłkarskiej (RFU), Mikhaił Gerszkowicz. - Mam nadzieję, że FIFA stanie po stronie zdrowego rozsądku i podstawy sportu zostaną w tej sytuacji zachowane - stwierdził. 

Oświadczenie reprezentacji Polski ws. barażu z RosjąPiłkarze reprezentacji wydali oświadczenie: Nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją

Absurdalna opinia z Rosji. A Polska swoją decyzją już wygrała

To absurdalna wypowiedź, która sugeruje, że Polska podjęła decyzję, która nie ma nic wspólnego ze sportem. Gerszkowicz chciałby, żeby FIFA przyznała Rosji awans do finału baraży po walkowerze, skoro Polacy nie chcą grać przeciwko nim w Moskwie, albo gdziekolwiek indziej. 

Polacy już wygrali. Decyzja ws. barażu z Rosją przejdzie do historii. Szacunek dla kadryPolacy już wygrali. Decyzja ws. barażu z Rosją przejdzie do historii. Szacunek dla kadry

Według nas nawet jeśli decyzja PZPN i piłkarzy polskiej kadry będzie ją kosztować awans na mundial, to Polska i tak w tej sprawie już wygrała. "To ważne zwycięstwo piłkarskiej reprezentacji Polski. Tak, zwycięstwo, bo właśnie w takiej kategorii należy rozpatrywać decyzję o odmowie rozgrywania meczu z Rosją. Polscy piłkarze pokazali światu, że są drużyną, która wartości moralne przedkłada ponad sukces za wszelką cenę. Że stać ją nie tylko na słowa, ale także na czyny. Panowie, ukłony" - piszemy w komentarzu na Sport.pl.

Więcej o: