Piłkarze reprezentacji wydali oświadczenie: Nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją

"My, piłkarze reprezentacji Polski wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją" - piszą we wspólnym oświadczeniu zawodnicy polskiej kadry.

Na skutek agresji Rosji na Ukrainę UEFA podjęła już kilka wiążących decyzji na niekorzyść agresora. Finał Ligi Mistrzów, który miał się odbyć w Sankt Petersburgu, ostatecznie został przełożony do Paryża. Ponadto wszystkie rosyjskie i ukraińskie kluby oraz reprezentacje będą rozgrywać swoje domowe spotkania na neutralnym terenie.

Zobacz wideo Brzęczek eliminuje główny problem Wisły. "Szkoda, że tak późno"

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Decyzja PZPN: Nie zagramy barażu z Rosją

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza poinformował, że w związku z rosyjską inwazją na Ukrainie, polska kadra nie zamierza rozgrywać meczu barażowego z Rosją o awans na mistrzostwa świata w Katarze. "Koniec ze słowami, czas na czyny!" - pisał na Twitterze działacz. 

Nie zagramy barażu z Rosją! Jasna postawa PZPN: Czas na czyny! Nie zagramy barażu z Rosją! Jasna postawa PZPN: Czas na czyny!

Oświadczenie piłkarzy reprezentacji Polski. "W życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna"

Teraz decyzję PZPN wzmacniają też swoim oświadczeniem piłkarze reprezentacji Polski. "My, piłkarze reprezentacji Polski wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna" - napisali zawodnicy w oświadczeniu. 

"Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną wciąż przebywa w Kijowie. #SolidarnizUkrainą #NoWarPlease" - dodali polscy piłkarze w komunikacie.

Andrzej Duda zareagował na wpis Cezarego Kuleszy Prezydent Duda zareagował na decyzję PZPN-u o meczu z Rosją. "Nie gra się z bandytami!"

Oddzielny komentarz opublikował kapitan kadry, Robert Lewandowski. Na wpis Cezarego Kuleszy zareagował także prezydent Andrzej Duda, wspierając decyzję PZPN. Przypomnijmy, że mecz Polski z Rosją w Moskwie w ramach półfinału baraży był zaplanowany na 24 marca o godzinie 18:00. Na razie nie wiadomo, jak na decyzję PZPN-u zareaguje FIFA.

Czy Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu w 2022 roku? Śmiała teza niemieckich mediów Jest komentarz Lewandowskiego. "Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji"

Więcej o: