Boniek zdradził, że Polska będzie miała czterech rywali w walce o mistrzostwa Europy 2025

- Cztery kraje zgłosiły się do organizacji mistrzostw Europy kobiet w 2025 kobiet, o które stara się też Polska - poinformował Zbigniew Boniek na Twitterze.

W lipcu tego roku pisaliśmy, że Polski Związek Piłki Nożnej, a w szczególności jego były prezes Zbigniew Boniek, starają się o organizację mistrzostw Europy kobiet, które mają się odbyć w 2025 roku. W tym celu PZPN miał się skontaktować z UEFA, aby przekazać swoją kandydaturę na gospodarza turnieju. We wniosku skierowanym do europejskiej federacji zawarto również aprobatę ze strony rządowej, która popiera pomysł związku.

Polska i cztery inne kandydatury

Teraz Zbigniew Boniek poinformował, że oprócz Polski, są jeszcze cztery inne kandydatury na organizację mistrzostw Europy kobiet.

- Oprócz Polski do organizacji Mistrzostw Europy Kobiet w 2025 roku zgłosiły się cztery kraje - napisał Boniek na Twitterze.

Kilkanaście dni temu oficjalną kandydaturę złożyły wspólnie: Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Islandia oraz Wyspy Owcze. Turniej miałby się zatem odbyć w aż sześciu państwach.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Piłka nożna kobiet w Europie cały czas się polepsza i podnosi poziom. Ostatnie mistrzostwa Europy zostały zorganizowane w Holandii w 2017. Wtedy triumfatorkami turnieju zostały Holenderki. Finał kobiecego Euro obejrzało ponad 28 tys. kibiców, co pokazuje tylko wzrost zainteresowania tymi rozgrywkami. 

Następne mistrzostwa Europy kobiet odbędą się natomiast w czerwcu 2022 roku. Gospodarzem turnieju będzie Anglia, a finał zostanie rozegrany - tak jak w przypadku Euro 2020 - na stadionie Wembley w Londynie. Organizatorzy zakładają, że będzie to największe wydarzenie kobiecej piłki w Europie, jeżeli tylko pandemia koronawirusa nie przeszkodzi w jego starcie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.