Szokujący wpis byłego piłkarza Lecha po coming oucie Josha Cavallo. "Wstyd dla kolegów z drużyny"

Bogdan Butko, były zawodnik Lecha Poznań, skrytykował na Instagramie wyznanie Josha Cavallo z Adelaide United, który ujawnił, że jest gejem. - Powinno być wstyd jego kolegom, którzy podawali mu rękę w szatni - pisał Ukrainiec.

Josh Cavallo, piłkarz Adelaide United, opublikował film na Twitterze, w którym ujawnił prawdę na temat swojej orientacji seksualnej. "Cieszę się, że wreszcie mogę położyć temu kres i rozmawiać swobodnie o swoim życiu. Walczyłem ze swoją seksualnością od ponad sześciu lat. Dorastając, zawsze czułem potrzebę ukrywania się, ponieważ czułem wstyd. Wstydziłem się, że nigdy nie będę mógł robić tego, co kocham i być gejem" - powiedział zawodnik. Cavallo otrzymał wsparcie od Liverpoolu, Barcelony czy Juventusu, a do niego odezwał się też m.in Gerard Pique czy Antoine Griezmann.

Zobacz wideo

Bogdan Butko skrytykował wyznanie Josha Cavallo. "Powinno być wstyd kolegom"

Wyznanie Josha Cavallo z Adelaide United odbiło się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Wiele osób wsparło 28-latka, ale nie brakowało też takich, którzy go skrytykowali. Do tego drugiego grona należy Bogdan Butko, były piłkarz Lecha Poznań. Reprezentant Ukrainy, który obecnie nie ma klubu, opublikował na Instagramie post, w którym nawoływał ludzi do tego, aby nie odwiedzali jego profilu, jeżeli wspierają osoby homoseksualne. Kiedy jedna z osób skrytykowała Butkę za te słowa, zawodnik postanowił jej odpowiedzieć. "Powinno być wstyd jego kolegom, którzy podawali mu rękę w szatni" - stwierdził.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Pod jednym z postów Butki na Instagramie wywiązała się dyskusja. "Bogdan, poszukaj sobie nowego zespołu. Może złóż CV do Adelajdy... a nie, tam nie możesz" - napisał jeden z internautów. "Gdzie to jest?" - zapytał Butko. "W Australii, jeśli wiesz, gdzie to jest. Tam nie zostaniesz wpuszczony, tak jak do innych miejsc w cywilizowanym świecie" - odpowiedział internauta. "Nie mam tam zamiaru jechać, pewnie w Australii kobiety grają lepiej od mężczyzn. Idź i wspieraj tę grupę gdzieś indziej, pewnie wiesz, gdzie na Ciebie czekają parady gejów czy męskie kluby nocne" - odpowiedział Ukrainiec.

Witalij Wołoczaj, znany komentator sportowy i e-sportowy na Ukrainie stwierdził, że Bogdan Butko kieruje takie słowa do opinii publicznej zapewne dlatego, że sam jest gejem. 30-latek nie pozostawił tego bez odpowiedzi. "Przyznać się można do wszystkiego, ale do tego nie warto. Nie zdziwię się, jeżeli 50 procent gejów to pedofile" - przyznał.

Więcej o: