Kolejny piłkarz reprezentacji walczy z urazem! "Poprawa o 30-40 procent"

Dawid Kownacki zmaga się z rwą kulszową i nie bierze udział w treningach reprezentacji Polski. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest ta dolegliwość, ale piłkarz prawdopodobnie nie zagra w meczu z Islandią.

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy już za osiem dni, a wciąż z problemami zdrowotnymi zmaga się kilku kadrowiczów Paulo Sousy. Do tego grona dołączył Dawid Kownacki. Zawodnik nie bierze udziału w treningach. 

Zobacz wideo "Świerczok przeskoczył w hierarchii napastników Świderskiego i Kownackiego"

Kownacki zmaga się z rwą kulszową. Piłkarz nie trenuje z zespołem. Nie wiadomo, jak poważny jest uraz 

Jak podaje Przemysław Langier z Goal.pl, zawodnik Fortuny Düsseldorf zmaga się z rwą kulszową. Z tego powodu zawodnik był nieobecny na sobotnim treningu i nie zagra we wtorkowym meczu z Islandią. Na razie nie wiadomo, jak poważne są problemy zdrowotne piłkarza. "U Kownackiego dziś poprawa zdaniem lekarza kadry o 30-40 proc." - napisał dziennikarz w niedzielę rano. 

Jeśli zawodnik wypadłby z kadry na Euro, oznaczałoby, że w zespole Sousy będzie czterech zawodników, którzy mogą wystąpić na pozycji napastnika. Poza Robertem Lewandowskim są to Jakub Świerczok, Karol Świderski oraz Arkadiusz Milik, który wciąż leczy uraz łąkotki i również nie trenuje z zespołem. Na liście rezerwowych nie ma nominalnych napastników. Ewentualnymi kandydatami do zastępstwa są więc Kamil Grosicki oraz Sebastian Szymański. 

Dawid Kownacki trafił do kadry na Euro 2020, mimo że nie został powołany na marcowe zgrupowanie reprezentacji. Napastnik rozegrał 56 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Rosją, ale nie zaprezentował się z dobrej strony. Został zmieniony przez Kamila Jóźwiak. Dla Kownackiego był to pierwszy występ od prawie dwóch lat i zremisowanego 0:0 meczu z Austrią w eliminacjach mistrzostw Europy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.