Kolejny piłkarz reprezentacji walczy z urazem! "Poprawa o 30-40 procent"

Dawid Kownacki zmaga się z rwą kulszową i nie bierze udział w treningach reprezentacji Polski. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest ta dolegliwość, ale piłkarz prawdopodobnie nie zagra w meczu z Islandią.

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy już za osiem dni, a wciąż z problemami zdrowotnymi zmaga się kilku kadrowiczów Paulo Sousy. Do tego grona dołączył Dawid Kownacki. Zawodnik nie bierze udziału w treningach. 

Zobacz wideo "Świerczok przeskoczył w hierarchii napastników Świderskiego i Kownackiego"

Kownacki zmaga się z rwą kulszową. Piłkarz nie trenuje z zespołem. Nie wiadomo, jak poważny jest uraz 

Jak podaje Przemysław Langier z Goal.pl, zawodnik Fortuny Düsseldorf zmaga się z rwą kulszową. Z tego powodu zawodnik był nieobecny na sobotnim treningu i nie zagra we wtorkowym meczu z Islandią. Na razie nie wiadomo, jak poważne są problemy zdrowotne piłkarza. "U Kownackiego dziś poprawa zdaniem lekarza kadry o 30-40 proc." - napisał dziennikarz w niedzielę rano. 

Jeśli zawodnik wypadłby z kadry na Euro, oznaczałoby, że w zespole Sousy będzie czterech zawodników, którzy mogą wystąpić na pozycji napastnika. Poza Robertem Lewandowskim są to Jakub Świerczok, Karol Świderski oraz Arkadiusz Milik, który wciąż leczy uraz łąkotki i również nie trenuje z zespołem. Na liście rezerwowych nie ma nominalnych napastników. Ewentualnymi kandydatami do zastępstwa są więc Kamil Grosicki oraz Sebastian Szymański. 

Lorenzo Insigne podczas meczu Włochy - Czechy.Kibice zażenowani oficjalnymi strojami Włochów na Euro. "Najbrzydszy w historii"

Dawid Kownacki trafił do kadry na Euro 2020, mimo że nie został powołany na marcowe zgrupowanie reprezentacji. Napastnik rozegrał 56 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Rosją, ale nie zaprezentował się z dobrej strony. Został zmieniony przez Kamila Jóźwiak. Dla Kownackiego był to pierwszy występ od prawie dwóch lat i zremisowanego 0:0 meczu z Austrią w eliminacjach mistrzostw Europy. 

Więcej o: